Sobota 23-06-2018, imieniny Wandy, Zenona. Dzień Ojca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Safari na Bielanach Safari na Bielanach

Gdy komornik zajmie współwłasność...

Komornik zajął mi samochód, którego współwłaścicielem jest także mój brat. Czy takie działanie jest zgodne z prawem i czy mój brat może podjąć jakieś działanie zapobiegawcze?

Odpowiada Artur Zych z firmy CPF Krislex:
     Komornik w trakcie postępowania egzekucyjnego dokonuje zajęcia ruchomości będących w Pańskim posiadaniu. Jednakże ze względu na ochronę praw osób trzecich co do zajętych ruchomości komornik powinien zamieścić uwagi o prawach tych osób do zajętych rzeczy także wtedy, gdy informacje o tym uzyskał z innych źródeł.
     Posiadanie wiedzy co do praw innych osób do zajmowanej ruchomości nie zwalnia jednak komornika z obowiązku zajęcia, bowiem komornikowi nie służy prawo do rozstrzygania o słuszności zarzutów osób trzecich. O prawach tych nie rozstrzyga także Sąd rozpoznający skargę na dokonane zajęcie.
     Od wierzyciela w takim wypadku zależy, czy po uzyskaniu powyższych wiadomości zgłosi wniosek o umorzenie postępowania, czy też będzie domagał się dalszego kontynuowania egzekucji.
     Komornik obowiązany jest niezwłoczne zawiadomić o zajęciu osoby trzecie, to jest Pańskiego brata, któremu służy prawo do zajętego samochodu (art. 847 § 2 kpc). W tym przypadku Pański brat ma prawo wytoczenia powództwa przeciwegzekucyjnego.
     
     

Artur Zych - CPF Krislex
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble Szafka pod RTV 2
DRZWI PORTA SEMPRE ONDA-PROMOCJA!!!
AMK Zabudowa baru
DRZWI POL-SKONE ETIUDA A02-PROMOCJA!!!