Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

I Liceum Ogólnokształcące

Elbląg, I Liceum Ogólnokształcące (fot. Damian Matwiejczyk).

Rozpoczynamy cykl prezentacji elbląskich szkół średnich. Informacje te, mamy nadzieję, będą pomocne uczniom - tegorocznym absolwentom gimnazjów i ich rodzicom w wyborze szkoły średniej. Dziś I LO, w czwartek II LO, kolejne szkoły co dwa dni.

Sukcesy
     W ubiegłym roku szkoła zajęła pierwsze miejsce w Elblągu i czwarte w województwie warmińsko-mazurskim w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Średnich miesięcznika „Perspektywy” i dziennika „Rzeczpospolita”. Zdobyła też Nagrodę Prezydenta Miasta Elbląga za rok 2005 w kategorii Edukacja.
     W ramach współpracy międzynarodowej szkoła realizuje Europejski Program Edukacyjny Sokrates-Comenius. Utrzymuje kontakty zagraniczne z piętnastoma placówkami oświatowymi z różnych krajów europejskich, między innymi w Niemczech, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, dzięki którym rozwinęła współpracę w zakresie wymiany młodzieży między szkołami.
     
     Oferta edukacyjna
     W roku szkolnym 2006/2007 I LO zamierza utworzyć pięć klas:
     politechniczną, z wiodącymi przedmiotami: matematyka, fizyka, informatyka
     medyczną, z wiodącymi przedmiotami: biologia, chemia, fizyka
     europejską (z programem autorskim), z wiodącymi przedmiotami: matematyka, geografia, dwa języki obce, w tym język. niemiecki obowiązkowy, drugi język do wyboru z listy języków obcych nauczanych w szkole
     społeczno-prawną, z wiodącymi przedmiotami: historia, WOS, dwa języki obce, w tym język angielski obowiązkowy, drugi język do wyboru z listy języków obcych nauczanych w szkole
     interdyscyplinarną, z wiodącymi przedmiotami: historia, język polski, wiedza o kulturze, język łaciński obowiązkowy, drugi język w rozszerzonym wymiarze godzin, do wyboru angielski lub niemiecki
     Języki obce, które nauczane są w szkole, to: angielski, niemiecki, łaciński, hiszpański, francuski, rosyjski.
     W I LO organizowane są również zajęcia dodatkowe, takie jak: koło informatyczne, koło biologiczne, koło historyczne, koło filozoficzne, koło scrabble, koło żeglarskie, koło strzeleckie, zajęcia sportowo-rekreacyjne (unihokej, taniec sportowy, siatkówka i koszykówka). Oprócz kół zainteresowań, w szkole odbywają się dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, łacińskiego, z fizyki i z chemii.
     Szkolna biblioteka posiada księgozbiór liczący ponad 28 000 woluminów, który jest systematycznie uzupełniany, także nowoczesną, klimatyzowaną czytelnię oraz salę audiowizualną.
     
     Terminy rekrutacji
     Podania do I LO należy składać do 31 maja w sekretariacie szkoły. 29 czerwca o godz. 15 mija ostateczny termin składania dokumentów (podań, świadectw ukończenia gimnazjum, zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego, kopii dokumentów potwierdzających dodatkowe osiągnięcia, zaświadczeń lekarskich). 3 lipca o godz. 11 zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych do szkoły. Wówczas, do 5 lipca należy potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły i dostarczyć oryginały dokumentów oraz dwie fotografie. 7 lipca o godz. 11 zostanie ogłoszona ostateczna lista przyjętych do I LO.
     
     Kontakt
     I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu, ul. Pocztowa 2, 82-300 Elbląg; tel. 055 232 57 85, fax: 055 642 34 44, e-mail: 1lo@softel.elblag.pl .
     

AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • To bardzo dobra szkoła. Jej absolwenci sa dobrze przygotowani i nie mają problemów z kontynuacją nauki na studiach dziennych, Ci najlepsi w renomowanych uczelniech w Polsce. Sredniacy są bez problemów studentami PWSZ w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-21)
 • rany! ile się pozmieniało w tej szkole. za "moich" czasów (trzy lata temu) nie słyszałam o żadnych kołach zainteresowań.... Z tymi językami to też była bardziej złożona sprawa ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  agu(2006-03-21)
 • zapytajcie kiedy odchodzi najlepsza kadra z tej szkoły - bo jak to się stanie, to wcale taka dobra ta szkoła nie bedzie....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczeń(2006-03-21)
 • na PWESZetce swego czasu studiowal jeden koles co slabo czytal (nie przez slaby wzrok;))....wiec nie dzwio, ze absolwenci tej szkoly przegrywali (nie wiem jak jest teraz) jesli chodzi o prace z absolwentami PG.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  absolwent(2006-03-21)
 • Jestem absolwenetem tej szkoły od 3 lat i warto do niej iść. Gorąco wspominam te 4 lata, tylko szkoda, że za moich czasów napatoczyło się tam gimnazjum:( Ale do potencjalnych uczniów mówie :"Idźcie bo warto!"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  absolwent(2006-03-21)
 • Ja skończyłem tę szkołę 10 lat temu i niestety nie polecam. Zabija twórcze myślenie - być może na miarę PWSZ faktycznie jest, ale nie spodziewać się nic więcej. No cóż... rok temu była najgorszą szkołą w Elblągu w rankingu Newsweeka, który brał od uwagę m.in. (a może przede wszystkim) możliwości dostania się po danej szkole na renomowaną wyższą uczelnię. Pamiętam, że wówczas I LO protestowało głośno wskazując właśnie PWSZ, do której odeszło bodaj 30% absolwentów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-21)
 • Do ciecia post wyżej: pewnie skończyłeś jakiś TM albo budowlanke i zżera cie zazdrosc. Ja jestem absolwentem I LO i polecam tę szkołę każdemu, bo takich ludzi jak tam, takich nauczycieli nigdzie nie znajdziecie. 98% absolwentów studiuje, w wiekszosci na panstwowych uczelniach, z tego 60% poza Elblągiem. A plugawy ranking newsweeka, nie zszargał reputacji I LO, a wręcz przeciwnie, z tego co pamiętam Newsweek przyznał się do błędu. Podsumowując, jeśli chcecie być kimś idzcie do I LO !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  graduate(2006-03-21)
 • popieram mojego przedmówcę!! szkoła najlepsza w E-gu!! a i ludzie przy okazji są wspaniali, jedyni w soim rodzaju!!!! :]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-21)
 • Ja ukonczylem tą szkołę i teraz moją jedyna rozrywka jest pisanie tu komentarzy. A miałem być lekkoatletą, karateką , malarzem..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Szaranowicz(2006-03-21)
 • a ja polecam IV LO, najlepsza atmosfera i swietne grono pedagogiczne( przynajmniej za moich czasow:p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  absolwentkaczworki(2006-03-21)
 • Jestem absolwentem tej szkoły i bardzo polecam. Oczywiście chciałbym, żeby była jeszcze lepsza, ale do tego potrzebne są pieniądze, których zawsze jest za mało. Szczególnie jeżeli komuś zależy na matmie to polecam!!! PS. Ranking Newsweeka to była kompletna porażka!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wojtek(2006-03-22)
 • Ja też polecam IV LO dobrzy nauczyciele i wogóle fajna atmosferka!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytelnik(2006-03-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapety dziecięce
Fototapety z erotyką