Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ida święta, złodzieje nie śpią

 
Elbląg, Ida święta, złodzieje nie śpią
Nie każdy Mikołaj jest święty (fot. arch. KMP Elbląg)
Rek

Zbliżający się weekend minie pod znakiem świątecznych zakupów. Gorączka bożonarodzeniowych przygotowań udziela się już nawet tym, którzy do tej pory starali się trzymać dystans. W sklepach i na bazarach istne szaleństwo. Tłum, harmider i kolejki, to prawdziwy raj dla kieszonkowców i drobnych złodziejaszków, którzy bacznie nas obserwują. Przed świętami i w trakcie dochodzi też często do kradzieży mieszkaniowych. Zatem bądźmy ostrożni, bo chwila nieuwagi może spowodować, że pryśnie sielski świąteczny klimat.

Jest kilka prostych zasad, które w wirze świątecznych zakupów powinniśmy wziąć sobie szczególnie do serca.
     Przede wszystkim należy dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie: pieniądze, dokumenty, klucze i każdą z tych rzeczy trzymać osobno. Nie wkładajmy portfela czy telefonu na wierzch plecaka i torebki, czy do tzw. "małych kieszonek", które z założenia mają służyć właśnie do ich przetrzymywania. To dla złodzieja bardzo łatwy łup.
     Nie nośmy przy sobie więcej gotówki, niż wynika to z potrzeby zakupów w danym dniu, a pieniądze trzymajmy przy sobie w dwóch miejscach - pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty. Płacąc nie demonstrujmy zawartości portfela przypadkowym osobom i NIE odstawiajmy od siebie torebki na podłogę lub ladę.
     W środkach masowej komunikacji wybierajmy zawsze miejsce w pobliżu znanych nam osób lub kierującego - unikajmy pustych przedziałów w pociągu i nie nawiązujmy przygodnych znajomości. Pamiętajmy, że podróżując w stanie po spożyciu alkoholu łatwiej można stać się ofiarą złodziei. Nie zasypiajmy podróżując samotnie publicznymi środkami komunikacji.
     Należycie zabezpieczmy drzwi i okna mieszkania przed wyjściem z domu lub dłuższym wyjazdem. Złodzieje obserwują nasze poczynania i kiedy tylko stworzymy im okazję, możemy stracić dorobek całego życia.
     W sytuacji zagrożenia wszczynajmy alarm! Głośny okrzyk zwracający uwagę innych osób potrafi skutecznie zniechęcić złodzieja.
     Nie dajmy się jednak zwariować. Najlepszy jest złoty środek - pamiętajmy o ostrożności i cieszmy się niepowtarzalnym klimatem świątecznych zakupów!
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne