Piątek 22-06-2018, imieniny Pauliny, Tomasza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Prawidłowo oznakowane skrzyżowanie? Prawidłowo oznakowane skrzyżowanie?

III Liceum Ogólnokształcące

Elbląg, III Liceum Ogólnokształcące (fot. Damian Matwiejczyk).

Kolejną szkołą, którą dziś prezentujemy tegorocznym absolwentom gimnazjów, jest III LO. W poniedziałek czytaj o IV LO.

Szkoła istnieje od 1991 r., ma nowoczesną, funkcjonalną bazę dydaktyczną. Wysoki standard wyposażenia gabinetów specjalistycznych dotyczy w szczególności biologii, chemii, multimedialnej biblioteki i czytelni oraz „Szkolnej magistrali internetowej”. Aktualnie do dyspozycji uczniów są 43 stanowiska komputerowe, wszystkie z dostępem do Internetu.
     Szkoła współpracuje z grupą szkół ze Szwecji i Holandii, a dumą III LO są „Letnie szkoły na wyjeździe”. Od 1996 r. w szkole działa Program Lokalnej Agendy 21. W szkole realizowane są takie akcje jak „Sprzątanie Świata” czy edukacja ekologiczna najmłodszych, przygotowywane są konferencje ekologiczne. Szkoła samodzielnie pozyskuje środki na te działania z Funduszu Phare, od władz Elbląga i z Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.
     
     Oferta edukacyjna
     W roku szkolnym 2006/2007 w III LO zostaną utworzone dwie klasy o kierunku humanistycznym, dwie klasy o kierunku matematyczno-ekonomicznym (każda będzie liczyła po 30 osób) i jedna klasa o kierunku medyczno-przyrodniczym (klasa zostanie podzielona na dwie 15-osobowe grupy).
     kierunek humanistyczny: rozszerzony program z języka polskiego, języka obcego, historii, dodatkowo do wyboru język łaciński
     kierunek matematyczno-ekonomiczny: rozszerzony program z języka obcego, matematyki, fizyki (lub informatyki) albo z języka obcego, matematyki, geografii (lub biologii)
     kierunek medyczny: rozszerzony program z biologii, chemii, fizyki albo z języka obcego, biologii, fizyki (lub chemii).
     Języki obce nauczane w szkole to angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i łaciński. Kontynuacja nauczania języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie rozszerzonym, będzie realizowana niezależnie od wybranego profilu kształcenia. Ponadto szkoła zapewnia wszystkim pasjonatom realizację rozszerzonego programu nauczania z historii sztuki (przedmiot dodatkowy).
     Zajęcia dodatkowe, które można znaleźć w ofercie III LO to: koło literacko-dziennikarskie, koło recytatorskie, koło miłośników kultury antycznej, koło matematyczne, historyczne, Szkolny Klub Europejski oraz laboratorium ekologiczno-biologiczno-chemiczne. W zakresie sportu i rekreacji szkoła oferuje basen, jazdę konną, kurs ratowników wodnych, SKS i siłownię. Ponadto w placówce działa szkolne koło teatralne (w jęz. angielskim i francuskim).
     
     Zasady rekrutacji
     Kandydaci do III LO składają dokumenty według wykazu lub wypełniają arkusz w programie „Rekrutacja 2006” dla szkół Elbląga i przesyłają go internetem na adres: www.3lo.prv.pl. Wymagane dokumenty: świadectwo ukończenia gimnazjum, zaświadczenie lekarskie, karta zdrowia (dotyczy młodzieży spoza Elbląga), dwie fotografie, inne dokumenty (potwierdzające osiągnięcia, udział w konkursach itd.).
     
     Terminy rekrutacji
     Od 15 kwietnia do 6 czerwca przyjmowane są dokumenty bez świadectw ukończenia gimnazjów. Od 23 do 29 czerwca do godz. 15 przyjmowane są świadectwa ukończenia gimnazjów. 3 lipca zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji. 5 lipca o godz. 15 upływa termin ostatecznego potwierdzenia woli uczęszczania do szkoły. 7 lipca o godz. 11 nastąpi ogłoszenie ostatecznych list uczniów przyjętych do III LO.
     
     Kontakt
     III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, ul. Saperów 14F; tel. 055 643 52 25, fax: 055 643 50 77, e-mail: dyrektor3lo@wp.pl.
     

AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Ręcznik z haftem
Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA