Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

III Liceum Ogólnokształcące

Elbląg, III Liceum Ogólnokształcące (fot. Damian Matwiejczyk).

Kolejną szkołą, którą dziś prezentujemy tegorocznym absolwentom gimnazjów, jest III LO. W poniedziałek czytaj o IV LO.

Szkoła istnieje od 1991 r., ma nowoczesną, funkcjonalną bazę dydaktyczną. Wysoki standard wyposażenia gabinetów specjalistycznych dotyczy w szczególności biologii, chemii, multimedialnej biblioteki i czytelni oraz „Szkolnej magistrali internetowej”. Aktualnie do dyspozycji uczniów są 43 stanowiska komputerowe, wszystkie z dostępem do Internetu.
     Szkoła współpracuje z grupą szkół ze Szwecji i Holandii, a dumą III LO są „Letnie szkoły na wyjeździe”. Od 1996 r. w szkole działa Program Lokalnej Agendy 21. W szkole realizowane są takie akcje jak „Sprzątanie Świata” czy edukacja ekologiczna najmłodszych, przygotowywane są konferencje ekologiczne. Szkoła samodzielnie pozyskuje środki na te działania z Funduszu Phare, od władz Elbląga i z Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.
     
     Oferta edukacyjna
     W roku szkolnym 2006/2007 w III LO zostaną utworzone dwie klasy o kierunku humanistycznym, dwie klasy o kierunku matematyczno-ekonomicznym (każda będzie liczyła po 30 osób) i jedna klasa o kierunku medyczno-przyrodniczym (klasa zostanie podzielona na dwie 15-osobowe grupy).
     kierunek humanistyczny: rozszerzony program z języka polskiego, języka obcego, historii, dodatkowo do wyboru język łaciński
     kierunek matematyczno-ekonomiczny: rozszerzony program z języka obcego, matematyki, fizyki (lub informatyki) albo z języka obcego, matematyki, geografii (lub biologii)
     kierunek medyczny: rozszerzony program z biologii, chemii, fizyki albo z języka obcego, biologii, fizyki (lub chemii).
     Języki obce nauczane w szkole to angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i łaciński. Kontynuacja nauczania języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie rozszerzonym, będzie realizowana niezależnie od wybranego profilu kształcenia. Ponadto szkoła zapewnia wszystkim pasjonatom realizację rozszerzonego programu nauczania z historii sztuki (przedmiot dodatkowy).
     Zajęcia dodatkowe, które można znaleźć w ofercie III LO to: koło literacko-dziennikarskie, koło recytatorskie, koło miłośników kultury antycznej, koło matematyczne, historyczne, Szkolny Klub Europejski oraz laboratorium ekologiczno-biologiczno-chemiczne. W zakresie sportu i rekreacji szkoła oferuje basen, jazdę konną, kurs ratowników wodnych, SKS i siłownię. Ponadto w placówce działa szkolne koło teatralne (w jęz. angielskim i francuskim).
     
     Zasady rekrutacji
     Kandydaci do III LO składają dokumenty według wykazu lub wypełniają arkusz w programie „Rekrutacja 2006” dla szkół Elbląga i przesyłają go internetem na adres: www.3lo.prv.pl. Wymagane dokumenty: świadectwo ukończenia gimnazjum, zaświadczenie lekarskie, karta zdrowia (dotyczy młodzieży spoza Elbląga), dwie fotografie, inne dokumenty (potwierdzające osiągnięcia, udział w konkursach itd.).
     
     Terminy rekrutacji
     Od 15 kwietnia do 6 czerwca przyjmowane są dokumenty bez świadectw ukończenia gimnazjów. Od 23 do 29 czerwca do godz. 15 przyjmowane są świadectwa ukończenia gimnazjów. 3 lipca zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji. 5 lipca o godz. 15 upływa termin ostatecznego potwierdzenia woli uczęszczania do szkoły. 7 lipca o godz. 11 nastąpi ogłoszenie ostatecznych list uczniów przyjętych do III LO.
     
     Kontakt
     III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, ul. Saperów 14F; tel. 055 643 52 25, fax: 055 643 50 77, e-mail: dyrektor3lo@wp.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do łazienki
Obrazy na alupanelu
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapety do salonu