Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak interpretować opinię rzeczoznawcy?

Wiele razy podczas mojej pracy spotykałam z się opiniami rzeczoznawców, którzy dokonując oceny dostarczanego, reklamowanego towaru stwierdzali, iż sprzedawca nie może ponosić odpowiedzialności za sprzedany towar, gdyż konsument użytkuje go powyżej 6 miesięcy. Nic bardziej mylnego.

Art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej mówi, iż „Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową. W przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania”. Mowa w tym wypadku tylko o domniemaniu prawnym wskazującym na fakt, iż to sprzedawca w ciągu tego okresu, w razie wystąpienia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, musi udowodnić, że wina leży po stronie konsumenta. Po upływie tego okresu ciężar dowodu przesuwa się na stronę przeciwną.
     Przepisem, który określa granicę odpowiedzialności z tytułu sprzedaży towaru konsumpcyjnego jest art. 10. ust. 1 cyt. ustawy „Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu. Termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku”.
Ewelina Antczak - Bobińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki