Drogi Czytelniku,
uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.
Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.
Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Według danych Urzędu Regulacji Energetyki w okresie od 1 lipca 2007 roku, gdy w życie weszło prawo liberalizujące rynek dostaw prądu, do końca lutego 2011 roku dostawcę zmieniło ponad 9 tys. firm. Aż 1,5 tys. dołączyło w styczniu i lutym b.r. Rośnie też liczba klientów indywidualnych, którzy zmieniając dostawcę, zyskują nawet kilkaset złotych oszczędności rocznie.
Jak to zrobić
Na stronie internetowej URE dotyczącej zmiany sprzedawcy - www.maszwybor.ure.gov.pl - udostępniona została witryna kalkulatora taryf elektroenergetycznych, który jest aplikacją internetową umożliwiającą porównywanie ofert cenowych sprzedawców, które są skierowane do odbiorców energii w gospodarstwach domowych. Aplikacja pokazuje różnicę w koszcie zakupu energii elektrycznej w ujęciu rocznym. Ponadto odbiorca ma możliwość zapoznania się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi dostępnych ofert sprzedawców, takimi jak np. gwarancja stałej ceny lub ostrzeżenie o dodatkowej opłacie handlowej.
Chcąc obliczyć i porównać ceny energii za pomocą kalkulatora, użytkownik powinien wprowadzić swój kod pocztowy oraz roczne zużycie energii elektrycznej (ilość energii w kWh). W celu większego zindywidualizowania danych, czyli wskazania potrzeb i profilu zużycia energii, użytkownik witryny ma możliwość uszczegółowienia swojego zapytania. Możemy też wybrać interesującą nas częstotliwość wystawiania rachunku za zużycie energii elektrycznej (okres rozliczeniowy), rodzaj taryfy (G11 – taryfa całodobowa, G12 – taryfa dzień/noc, G12w – taryfa weekendowa) czy procent zużycia w szczycie (w przypadku taryf z grupy G12/G12w użytkownik ma możliwość doprecyzowania zużycia energii elektrycznej w godzinach/okresach określonych w taryfie). Jeżeli nie chcemy sami uszczegółowiać kryteriów kalkulacji, mechanizm kalkulatora sam przyjmuje założone wartości (analizowane będą wszystkie typy taryf).
Kiedy już z Kalkulatorem Taryf policzymy koszty zakupu i dostarczenia energii elektrycznej do swojego domu oraz wybierzemy korzystną ofertę, pamiętajmy, że zgodnie z prawem cała procedura zmiany dostawcy energii nie może trwać dłużej niż 30 dni. Dobrym rozwiązaniem jest też wybranie nowego sprzedawcy energii i upoważnienie go do tego, aby załatwił za nas wszelkie formalności z dotychczasowym dostawcą.
Źródło: Urząd Regulacji Energetyki
najnowszych
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0zax(2011-06-13)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0Polska rzeczywistośc(2011-06-13)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0(2011-06-13)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0Elektryk z okolicy(2011-06-13)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0PODRÓŻNIK(2011-06-13)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0marlon(2011-06-13)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0polak_ekolog(2011-06-13)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0aj(2011-06-14)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0klimperrs(2011-06-14)
-
Zgłoś do moderacji
Odpowiedz
0 0finansista(2011-06-16)