Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz Parkowania Mistrz Parkowania

Kto odpowiada za wypadek na boisku?

Elbląg, Kto odpowiada za wypadek na boisku? (fot. PS)
Rek

Wojewoda warmińsko-mazurski stwierdził nieważność załącznika nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim z 31 marca 2010 r. w sprawie ustalenia Regulaminu korzystania z boisk sportowych Moje Boisko – Orlik 2012.

Rada postanowiła, że ryzyko związane z amatorskim lub wyczynowym uprawianiem sportu ponosi uprawiający sport. Ponadto uchwaliła, że administrator obiektu nie ponosi odpowiedzialności za szkody na osobie i mieniu związane z ryzykiem sportowym ani też nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na boisku.
     W ocenie wojewody warmińsko-mazurskiego, tego rodzaju zapisy w sposób istotny naruszają prawo – Kodeks cywilny, Prawo budowlane oraz ustawę o ochronie przeciwpożarowej. To na zarządcy obiektu, udostępnianego do korzystania osobom trzecim, niewątpliwie ciąży obowiązek dbania o spełnienie wymogów, które gwarantują bezpieczne korzystanie z tego obiektu, w tym chociażby dbałość o należyty stan techniczny urządzeń sportowych, płyty boiska, zabezpieczenie źródeł energii elektrycznej itp.
     Niedopełnienie obowiązków w tym zakresie, które będzie skutkować powstaniem szkody, w szczególności urazu cielesnego osoby korzystającej z obiektu, otwiera możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności cywilnej winnego zaniedbań. W ocenie wojewody warmińsko-mazurskiego, zapisy o wyłączeniu jakiejkolwiek odpowiedzialności administratora kompleksu boisk za wszelkie wypadki i szkody narusza obowiązujące zasady ponoszenia odpowiedzialności cywilnej za dopuszczenie się zachowania niezgodnego z prawem.
     Tak więc to właśnie administrator obiektu ponosi odpowiedzialność za tzw. ryzyko sportowe oraz za rzeczy pozostawione na boisku.
     
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "Ryzyko (. .. ) ponosi uprawiający sport. " A dalej czytamy: "administrator obiektu ponosi odpowiedzialność za tzw. ryzyko sportowe oraz za rzeczy pozostawione na boisku". To jak to w końcu jest?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sista_(2010-05-11)
 • Ano tak jest, ze ponosi czy nie ponosi - co za różnica; -) Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lenio(2010-05-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety fashion z modą
Fototapety industrial
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapeta fizelinowa 400x148x cm - Most Golden Gate