Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto odpowiada za wypadek na boisku?

Elbląg, Kto odpowiada za wypadek na boisku? (fot. PS)
Rek

Wojewoda warmińsko-mazurski stwierdził nieważność załącznika nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim z 31 marca 2010 r. w sprawie ustalenia Regulaminu korzystania z boisk sportowych Moje Boisko – Orlik 2012.

Rada postanowiła, że ryzyko związane z amatorskim lub wyczynowym uprawianiem sportu ponosi uprawiający sport. Ponadto uchwaliła, że administrator obiektu nie ponosi odpowiedzialności za szkody na osobie i mieniu związane z ryzykiem sportowym ani też nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na boisku.
     W ocenie wojewody warmińsko-mazurskiego, tego rodzaju zapisy w sposób istotny naruszają prawo – Kodeks cywilny, Prawo budowlane oraz ustawę o ochronie przeciwpożarowej. To na zarządcy obiektu, udostępnianego do korzystania osobom trzecim, niewątpliwie ciąży obowiązek dbania o spełnienie wymogów, które gwarantują bezpieczne korzystanie z tego obiektu, w tym chociażby dbałość o należyty stan techniczny urządzeń sportowych, płyty boiska, zabezpieczenie źródeł energii elektrycznej itp.
     Niedopełnienie obowiązków w tym zakresie, które będzie skutkować powstaniem szkody, w szczególności urazu cielesnego osoby korzystającej z obiektu, otwiera możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności cywilnej winnego zaniedbań. W ocenie wojewody warmińsko-mazurskiego, zapisy o wyłączeniu jakiejkolwiek odpowiedzialności administratora kompleksu boisk za wszelkie wypadki i szkody narusza obowiązujące zasady ponoszenia odpowiedzialności cywilnej za dopuszczenie się zachowania niezgodnego z prawem.
     Tak więc to właśnie administrator obiektu ponosi odpowiedzialność za tzw. ryzyko sportowe oraz za rzeczy pozostawione na boisku.
     
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "Ryzyko (. .. ) ponosi uprawiający sport. " A dalej czytamy: "administrator obiektu ponosi odpowiedzialność za tzw. ryzyko sportowe oraz za rzeczy pozostawione na boisku". To jak to w końcu jest?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sista_(2010-05-11)
 • Ano tak jest, ze ponosi czy nie ponosi - co za różnica; -) Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lenio(2010-05-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED