Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mieszkanie komunalne

Jak i gdzie można złożyć podanie o przydział mieszkania komunalnego i jakie trzeba spełniać warunki, aby je otrzymać?

Dzień dobry. Zwracam się z prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie, jak i gdzie można złożyć podanie o przydział mieszkania komunalnego - może takiego do remontu czy zadłużonego na przykład - i jakie trzeba spełniać warunki, aby je otrzymać? Mam synka 7-letniego, którego wychowuję sama i mieszkam z rodzicami, babcią i siostrą w trzypokojowym mieszkaniu (w jednym pokoju jestem ja, synek i siostra, więc jest nam trochę ciasno). Bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuje. Katarzyna O. (nazwisko znane Redakcji)
     
     Ogólne zasady przydziału lokali mieszkalnych z Urzędu Miejskiego:
     Przydział lokali mieszkalnych reguluje Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 71 poz. 733 z 2001 r.) oraz Uchwała Nr VIII/156/2003 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 26 czerwca 2003 r. w sprawie określenia „Zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Elbląga”.
     Zgodnie z wymienionymi „Zasadami....” o przydział lokalu mieszkalnego z zasobu gminy może ubiegać się osoba nie posiadająca tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego i znajdująca się w trudnych warunkach mieszkaniowych, spełniająca poniższe kryteria: wnioskodawca jest zameldowany na pobyt stały w Elblągu od min. dwóch lat lub jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę od minimum jednego roku; uzyskany dochód nie przekracza 150 proc. najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 100 proc. najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym na każdą osobę zgłoszoną do wspólnego zamieszkiwania; znajduje się w trudnych warunkach mieszkaniowych tzn. powierzchnia mieszkalna w przeliczeniu na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 4 m2; znalazła się w niedostatku i jest bezdomna lub zagrożona bezdomnością.
     Osoby nie posiadające samodzielnego lokalu mieszkalnego ubiegające się o mieszkanie z zasobów gminy mogą złożyć formalny wniosek o przydział mieszkania z miejsca zamieszkiwania lub pobytu na terenie miasta Elbląga.
     Po spełnieniu kryteriów wniosek zostaje zarejestrowany w rejestrze osób oczekujących na przydział mieszkania, który może nastąpić jedynie po uzyskaniu pozytywnej opinii Społecznej Komisji Mieszkaniowej działającej przy Wydziale Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Elblągu i umieszczeniu na ostatecznej liście przydziału na dany rok.
     W przypadku lokali do remontu również należy złożyć wniosek, spełnić kryteria, o których mowa wyżej oraz zostać umieszczonym na ostatecznej liście przydziału mieszkań.
     W przypadku możliwości pozyskania lokalu zadłużonego można otrzymać taki lokal jedynie w ramach zamiany zajmowanego lokalu za spłatą zaległości czynszowych i dokonania remontu we własnym zakresie.
     
     Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ichtovit
Krewetkarium
karma kanarek
Agama brodata