Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Opodatkowani łącznie

Czy małżonkowie mogli być opodatkowani łącznie - za rok 2003 - jeżeli do nich miały zastosowanie przepisy ustawy "O Zryczałtowanym Podatku Dochodowym od Niektórych Przychodów Osiąganych Przez Osoby Fizyczne" - pyta Pan Zbigniew.

Proszę o poradę w następującej sprawie. Czy małżonkowie mogli być opodatkowani łącznie - za rok 2003 - jeżeli do nich miały zastosowanie przepisy ustawy z dn. 20.11.1998 r. "O Zryczałtowanym Podatku Dochodowym od Niektórych Przychodów Osiąganych Przez Osoby Fizyczne" z późniejszymi zmianami (ostatnia z 2002 r Dz. Ust. Nr 141 poz. 1183 z zastrzeżeniem ust. 8.) Zaznaczam, że z działalności gospodarczej obu małżonków za rok 2002 nie było żadnego przychodu (tj. z "pozarolniczej działalności gospodarczej"). Jedynym dochodem w tym okresie były zarobki jednego z małżonków z pracy. Z góry dziękując za odpowiedź pozostaję z poważaniem. Zbigniew M. (nazwisko znane Redakcji)
     
     Podał Pan zbyt mało informacji, by dokładnie odpowiedzieć. Nie wiem w jakiej formie opodatkowana była działalność dodatkowa. W zasadzie sprawa winna być rozstrzygnięta przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Ustawa, na którą się Pan powołuje, nie uzależnia wspólnego opodatkowania od uzyskanych dochodów, lecz formy opodatkowania działalności. W tym okresie rozliczenie w formie ryczałtu ewidencjowanego wykluczało wspólne opodatkowanie małżonków. Niemniej w tej materii radzę udać się do doradcy podatkowego.
     
     Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kasprzycki

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata