Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podatnicy pytają - eksperci odpowiadają

Elblążanie mają wiele wątpliwości związanych z rocznym rozliczeniem podatkowym, które rozwiewają eksperci Urzędu Skarbowego. Dziś publikujemy odpowiedź na kolejne pytanie nurtujące podatników.

Córka ma 20 lat. Uczy się w szkole. W ub. roku osiągnęła dochód 1 500 zł. W czerwcu wyszła za mąż. Pytanie: Czy mogę skorzystać z ulgi na dziecko (córkę)?
     Odpowiedź:
     Podstawowym wymogiem uprawniającym do odliczenia od podatku ulgi prorodzinnej jest wychowywanie dziecka w roku podatkowym. Ustawodawca nie wymaga jednak, aby warunek ten był spełniony przez cały rok podatkowy. W opisanym przypadku córka zawarła związek małżeński w trakcie roku podatkowego. Zatem ślub nie pozbawi matki prawa do skorzystania z ulgi prorodzinnej, gdyż warunek wychowywania dziecka (pozostawania jedną rodziną) był spełniony przez część roku podatkowego.
     Warto zwrócić uwagę, że sytuacja rodziców, których dzieci zawarły ślub, zmieni się, począwszy od rozliczeń podatkowych za 2009 rok. Ustawodawca doprecyzował bowiem, że odliczenie nie będzie przysługiwało, poczynając od miesiąca kalendarzowego, w którym dziecko wstąpiło w związek małżeński.
     Zatem zeznania podatkowe składane za rok podatkowy 2008 są ostatnimi, kiedy rodzice mogą odliczyć pełną kwotę ulgi na dzieci, które zawarły związek małżeński w trakcie roku podatkowego.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne