Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Prawa konkubentki

Żyję i mieszkam w związku konkubenckim w jednym mieszkaniu, jest to lokal miejski, którego głównym najemcą jat mój konkubent. Jestem tam wraz z córką zameldowana od pięciu lat. Czy gdy mój partner umrze, to mieszkanie zostanie dla nas? - pyta Czytelniczka.

Odpowiedź prawnika:
     Zgodnie z artykułem 691 § 1 kodeksu cywilnego: „W razie śmierci najemcy lokalu mieszkalnego w stosunek najmu lokalu wstępują: małżonek niebędący współnajemcą lokalu, dzieci najemcy i jego współmałżonka, inne osoby, wobec których najemca był obowiązany do świadczeń alimentacyjnych, oraz osoba, która pozostawała faktycznie we wspólnym pożyciu z najemcą.”
     Stan faktyczny, który Pani opisała, wskazuje jednoznacznie, że jest Pani osobą pozostającą we wspólnym pożyciu z najemcą, czyli Pani partnerem. Paragraf drugi ww. artykułu kodeksu cywilnego stanowi dodatkowo, że osoby wymienione wyżej wstępują w stosunek najmu lokalu mieszkalnego, jeżeli stale zamieszkiwały z najemcą w tym lokalu do chwili jego śmierci.
     Reasumując, jeżeli będzie Pani związana z partnerem do chwili jego śmierci i jednocześnie będzie Pani zamieszkiwała z nim w mieszkaniu, którego dotyczy sprawa, to w chwili jego śmierci, z mocy prawa, wstąpi Pani w stosunek najmu, który przysługiwał partnerowi, i tym samym uzyska Pani tytuł prawny do mieszkania.
LEXNOVA - Kancelaria prawna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM