Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prawomocnym wyrokiem

Czy jest możliwość, aby w skazany prawomocnym wyrokiem sądu mógł dowodzić jeszcze swojej niewinności?

Mój sąsiad został niesłusznie skazany przez sąd za coś czego nie zrobił. Oskarżenie zostało spreparowane z zemsty. Miał świadków,którzy zeznawali uczciwie, a przeciwnicy ze świadkami spreparowali swoje oskarżenia. Każdy ze świadków oskarżyciela plątał się w swoich zeznaniach (zeznania były rozbieżne). Była też petycja sąsiadów o niewinności oskarżonego. Sąd nie dopatrzył się rozbieżności i skazał oskarżonego. Oskarżony załamał się po tym wyroku i zabrakło mu woli walki, aby składać nawet apelację. Wyrok się uprawomocnił. Czy jest jeszcze jakaś droga, aby w tej sytuacji oskarżony mógł jeszcze dowodzić swojej niewinności. Gdzie może się zwrócić?
     
     Mamy, niestety, do czynienia z prawomocnym wyrokiem sądu. W naszym kraju - i nie tylko - obowiązuje zasada, że aby sięgać po środki nadzwyczajne, należy wykorzystać w pełni normalną drogę i procedurę postępowania. Dlatego bardzo źle się stało, że Pani sąsiad nie złożył apelacji. Nie musiał do tego zatrudniać adwokata, mógł po prostu sam napisać jedynie, że nie zgadza się z wyrokiem, bo jest niesprawiedliwy. Mógł także poprosić o przydzielenie adwokata z urzędu, którego opłaca Skarb Państwa. Można próbować wnosić o wznowienie postępowania, jednakże niezbędne są ku temu nowe dowody i okoliczności, z których nie mógł skorzystać do tej pory oskarżony lub które były mu nieznane. Tu lepiej byłoby poprosić o pomoc adwokata. Zawsze przysługuje też prawo zwrócenie się o ułaskawienie do Prezydenta RP.
     
     Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kasprzycki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe