Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz parkowania Mistrz parkowania

Różnicę trzeba zapłacić

- Mój mąż w 1991 roku wniósł opłatę za użytkowanie wieczyste do 2068 roku. Okazało się jednak, że Urząd Miejski od kilku lat corocznie żąda uiszczenia opłaty rocznej za dzierżawę tego samego gruntu. Czyli że za ten sam grunt płacimy dwukrotnie - o pomoc w wyjaśnieniu sprawy zwróciła się do nas jedna z Czytelniczek.

- Od września 2002 roku usiłuję wyjaśnić problem opłat pobieranych przez Urząd Miejski w Elblągu. Chodzi o poważną kwotę, jaką pobrał Urząd od wszystkich wieczystych użytkowników – mówi kobieta. - Mój mąż w 1991 roku wniósł opłatę za okres do 2068 roku i teraz okazało się, że niezależnie od tego Urząd Miejski pobiera opłaty roczne. Czyli że za ten sam grunt płacimy dwukrotnie.
     Okazuje się, że pierwsza ustawa o użytkowaniu wieczystym rzeczywiście zakładała możliwość dokonania wpłaty np. do roku 2068, ale już nowelizacja tej ustawy taką możliwość wykluczała.
     - Ponieważ sprawa była dyskusyjna, trafiła do Sądu Najwyższego, który orzekł, że jednorazowa zapłata nie zwalnia zainteresowanych od opłat, a to z tego względu, że wartość gruntu rośnie i różnicę w kwocie trzeba uzupełnić - wyjaśnia wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Ta ustawa jednoznacznie określa, że zapłacenie za dłuższy okres nie powoduje wygaśnięcia zapłaty opłat rocznych, a to oznacza, że w momencie, gdy zmienia się wartość gruntu, zmienia się wartość użytkowania wieczystego. To, że ktoś zapłacił za dłuższy okres, nie zwalnia go od tego, by zapłacił również podwyższone opłaty.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem