Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Rzeczoznawca pomoże

Pięć miesięcy temu zakupiłem sportową kurtkę – mówi konsument. - Po kilku tygodniach kurtka wypłowiała. Złożyłem reklamację, która została rozpatrzona negatywnie. Chcę skierować sprawę do sądu, ale przed tym chciałbym zasięgnąć opinii rzeczoznawcy. Gdzie zwrócić się o pomoc?

Radosław Rzepecki z elbląskiej delegatury Inspekcji Handlowej wyjaśnia:
     - Zgodnie z przepisami ustawy z 15 grudnia 2000 r o Inspekcji Handlowej wojewódzki inspektor prowadzi listę rzeczoznawców do spraw jakości produktów lub usług. Rzeczoznawcy, o których mowa, są powołani do wydawania opinii o jakości produktów lub usług na zlecenie konsumenta, przedsiębiorcy, stałego polubownego sądu konsumenckiego, Głównego Inspektora, wojewódzkiego inspektora, powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów albo organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów.
     Szczegółowe regulacje dotyczące tej materii znalazły się w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 2 sierpnia 2001 r. w sprawie list rzeczoznawców do spraw jakości produktów lub usług. Rozporządzenie to określa w szczególności: warunki i tryb wpisu na listę rzeczoznawców oraz skreślenia z niej rzeczoznawców; tryb weryfikacji rzeczoznawców oraz nadzoru nad ich działalnością.
     Osoby zainteresowane wpisaniem na Listę Rzeczoznawców do Spraw Jakości Produktów lub Usług wypełniają wniosek, który następnie wnoszą do właściwego terenowo Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej. Do wniosku należy dołączyć: kopie świadectw, dyplomów, zaświadczeń potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, opinie szkół wyższych, stowarzyszeń naukowych i naukowo - technicznych, jednostek badawczo - rozwojowych lub organizacji zawodowych, rekomendujących wpisanie na Listę Rzeczoznawców.
     Na dzień 31 grudnia 2006 r. na listach rzeczoznawców do spraw jakości produktów lub usług Inspekcji Handlowej znajdowało się 712 rzeczoznawców. Lista rzeczoznawców z terenu województwa warmińsko - mazurskiego znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Olsztynie www.olwiih.neostrada.pl.
     Za wydanie opinii przez rzeczoznawcę pobierana jest opłata. Należy również podkreślić, że opinia ta nie jest wiążąca dla przedsiębiorcy.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Hosting WWW BIZNES