Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Skarbowych" pytań wiele, a czasu coraz mniej

Już niewiele czasu pozostało na złożenie rocznego zeznania podatkowego. Elblążanie mają jednak wątpliwości związane z wypełnieniem formularza PIT. Urzędnicy „skarbówki” odpowiadają na kolejne pytania.

Pytanie 1
     Jestem osobą bardzo chorą, niepełnosprawną z pierwszą grupą inwalidzką.
     Proszę mnie poinformować z jakich ulg mogę skorzystać.
     Odpowiedź
     Katalog wydatków, które uprawniają do odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej jest bardzo szeroki. Aby móc Panu udzielić wyczerpującej odpowiedzi niezbędne byłoby podanie, jakiego rodzaju wydatki Pan w 2008r. poniósł, by móc stwierdzić, czy podlegają one odliczeniu.
     
     Pytanie 2
     Czy mogę dokonać odliczenia z tytułu wychowywania dzieci w zeznaniu za 2008 r. przy następujących warunkach:
     - córka ur. 05-02-1984 r. (25 lat)
     - studiuje
     - w związku małżeńskim od czerwca 2007 r.
     - mąż córki również student (wiek 25 lat) od czerwca 2008 r.
     Studiując równocześnie pracuje (umowa o pracę, zarobki ok. 1600zł netto)
     Odpowiedź
     W opisanej sytuacji nie ma Pani prawa do skorzystania w rozliczeniu za 2008r. z ulgi prorodzinnej. Możliwość tą wyklucza zawarcie przez Pani córkę związku małżeńskiego w 2007r., Od tego czasu nie można mówić o wychowaniu w jednej rodzinie, ponieważ córka zawierając małżeństwo tworzy nową rodzinę.
     
     Jednocześnie urzędnicy przypominają, że 25 kwietnia w Urzędzie Skarbowym w Elblągu odbędzie się Dzień Otwarty. To doskonała okazja do zapoznania się z aktualnymi zagadnieniami dotyczącymi rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych, a także sposobność do złożenia zeznania rocznego.
     Szczegóły: Dzień otwarty w „skarbówce”.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Clinex Dispersion Soft
Żarówki LED
Clinex M9 Strong