Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strona dla młodych rodziców

Ministerstwo Pracy i Polityki społecznej przygotowało ogólnopolski portal, który informuje o usługach opiekuńczych dla najmłodszych dzieci. Na stronie znaleźć można zarówno informacje dla rodziców, gmin odpowiedzialnych za żłobki i kluby dziecięce, jak i osób, które chcą świadczyć zarobkowo usługi opiekuńcze.

Nowy portal funkcjonuje pod adresem www.zlobki.mpips.gov.pl. Można w nim znaleźć wiele informacji potrzebnych rodzicom poszukującym opieki dla swojego dziecka oraz wskazówki dla gmin i osób, które chcą otworzyć żłobek czy klub dziecięcy, a także do tych, którzy chcą znaleźć zatrudnienie jako dzienny opiekun lub niania.
     
     Co dla rodziców?
     
Rodzice znajdą odpowiedzi na podstawowe pytania: Co zrobić, żeby zapisać dziecko do żłobka? W jakiej grupie wiekowej dzieci mogą przebywać w żłobku? Jak długo dzieci mogą przebywać w żłobku? Ile kosztuje żłobek? Na co zwrócić uwagę przy wyborze żłobka?
     Mogą też zadawać pytania i przesyłać na adres zlobek@mpips.gov.pl propozycje zmian dotyczących funkcjonowania programu „Maluch”, żłobków i klubów dla dzieci. Na stronie znajduje się również wyszukiwarka, umożliwiająca znalezienie takiej placówki na terenie całego kraju.
     
     Co dla gminy?
     
Urzędnicy mogą zapoznać się z aktualnymi regulacjami prawnymi dotyczącymi programu „Maluch”, prowadzenia rejestru żłobków i klubów dziecięcych oraz prowadzenia wykazu dziennych opiekunów, obowiązku sprawowania nadzoru nad instytucjami opieki (dotyczy wójta, burmistrza lub prezydenta miasta) i składania sprawozdań rzeczowo-finansowych przez poszczególne gminy.
     
     Osoby, które chcą założyć żłobek lub klub dziecięcy
     
Na stronie znajdują się informacje dotyczące wymaganych do rejestracji żłobka dokumentów, warunków lokalowych oraz kwalifikacji osób zatrudnionych w żłobku. Na stronie umieszczono także listę programów szkoleń dla osób, chcących uzyskać kwalifikacje opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, wolontariusza oraz dziennego opiekuna i informację, w jaki sposób pozyskać środki unijne na rozpoczęcie takiej działalności.
     
     Informacje dla firm, które chcą otworzyć żłobek przyzakładowy
     
Pracodawcy znajdą na stronie informacje jak pozyskać środki na utworzenie takiej działalności oraz jakie kwalifikacje powinien posiadać opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym.

mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wszystko pięknie, ładnie tylko Elbląg się nie załapał. Powinno być to sprawdzone przed publikacją. A tak psu na budę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kulturalny opinio-dodawacz(2012-02-16)
 • Elbląg może dołączyć. A nasza gmina może wreszcie skorzysta z projektu "Maluch" i urzędnicy wezmą się do roboty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-16)
 • www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Elbląg antyrodzinny! Jestem matką dwójki dzieci. Nasi rodzice nie mieszkają w Elblągu. Starsze dziecko chodzi do przedszkola, młodszym musimy opiekować się sami. Ja pracuję w różnych godzinach od 7:00 do 20:00 (niejednokrotnie). Mąż musi się do mnie dostosowywać, co bardzo często przeszkadza w jego pracy i powoduje obniżenie zarobków. Naszego maluszka zapisałam do żłobka będąc w ostatnim miesiącu ciąży. Minęły dwa lata ale okazuje się, że mimo wszystko miejsca nie ma. Nic tu nie poradzi nowo otwarty żłobek, bo znajduje się on za daleko. Koszt dojazdów i czas który musiałabym poświecić całkowicie dezorganizowałby mi życie. Złożyłam podanie do przedszkola ale zdaję sobie sprawę, że dziecko może nie zostać przyjęte, bo jest za małe. Może jakiś Radny byłby bardziej zaradny i podpowiedział mi, co powinnam w tej sytuacji zrobić? Myślę, że wypowiadam się w imieniu wielu rodziców, którzy nie mają możliwości pozostawienia swych maleństw pod opieką dziadków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety ze sportami
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Obrazy na alupanelu
Fototapeta lateksowa 360x150 cm - Zwierzątka