Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ulga prorodzinna – nowe zasady

Elbląg, Ulga prorodzinna – nowe zasady

Z ulgi prorodzinnej mogą korzystać podatnicy uzyskujący dochody opodatkowane według skali podatkowej, składający roczne zeznanie podatkowe na druku PIT-36 lub PIT-37.

Podatnikami uprawnionymi do ulgi są także opiekunowie prawni i rodziny zastępcze. Ulga przysługuje na każde dziecko:
     1. małoletnie
     2. bez względu na wiek, jeśli dziecko otrzymywało zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną,
     3. uczące się, w tym także poza granicami Polski, do ukończenia 25 roku życia, pod warunkiem, że w roku podatkowym dzieci te nie uzyskały dochodów przekraczających w łącznej wysokości w 2013 r. kwotę 3.089 zł, z wyjątkiem renty rodzinnej.
     
     Wysokość przysługującej ulgi

     Od 2013 roku obowiązują nowe zasady obliczania wysokości ulgi, która jest uzależniona od liczby wychowywanych dzieci.
     Rodzice z jednym dzieckiem
     Rodzice, którzy posiadają wyłącznie jedno dziecko, będą mogli skorzystać z ulgi prorodzinnej w wysokości 92,67 zł miesięcznie (1112,04 zł rocznie), jeżeli:
     - roczne dochody podatnika nie przekroczyły kwoty 56 000 zł. (zastrzeżenie to dotyczy podatnika niepozastającego w związku małżeńskim w tym również przez część roku),
     - roczne dochody podatnika i jego małżonka nie przekroczyły łącznie kwoty 112 000 zł,
     - roczne dochody podatnika będącego osobą samotnie wychowującą dziecko nie przekroczyły kwoty 112 000 zł.
     
     Rodzice z dwójką dzieci
     W przypadku rodziców, którzy posiadają dwoje dzieci, dotychczasowe zasady korzystania z ulgi prorodzinnej nie uległy zmianie. Oznacza to, że będą oni mogli korzystać z ulgi prorodzinnej w wysokości 92,67 zł miesięcznie, a w skali roku 1.112,04 zł na każde dziecko.
     Rodzice z trójką dzieci
     Kwota odliczenia na pierwsze i drugie dziecko wynosi po 92,67 zł miesięcznie (rocznie 1112,04 zł). Natomiast kwota odliczenia na trzecie dziecko wynosi miesięcznie 139,01 zł (rocznie 1668,12).
     W przypadku wychowania trojga dzieci, przy ustalaniu prawa do ulgi, nie ma znaczenia wysokość uzyskanego w roku podatkowym dochodu.
     Rodzice z czwórką i więcej dzieci
     Kwota odliczenia:
• na pierwsze i drugie dziecko wynosi po 92,67 zł miesięcznie (rocznie 1112, 04 zł),
• na trzecie dziecko wynosi miesięcznie 139,01 zł (rocznie 1668,12 zł),
• na czwarte i każde kolejne dziecko wynosi miesięcznie po 185,34 zł na czwarte i każde kolejne dziecko (rocznie 2224.08 zł).
     W przypadku wychowywania czworga dzieci, jak również większej liczby dzieci przy ustalaniu prawa do ulgi, nie ma znaczenia wysokość uzyskanego w roku podatkowym dochodu.
     
     Dla osób chcących uzyskać więcej informacji na temat ulgi prorodzinnej zapraszamy na szkolenie w dniu 21 stycznia 2014r. o godz. 15.30 w budynku Urzędu Skarbowego w Elblągu, ul. Mickiewicza 43, sala nr 14 (piwnica). W trakcie szkolenia pracownik Urzędu przedstawi kto może skorzystać z ulgi i jak obliczyć wysokość przysługującej ulgi.
     Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Zabudowy w hostelu w Gdańsku
Promocja RATY 0%
AMK-Recepcja
Promocja RATY 0%