UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wybory 2011

Elbląg, Wybory 2011
fot. AD

Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się 9 października. Odbędą się według nowego Kodeksu wyborczego, który zmienia m.in. godziny głosowania i wprowadza możliwość korespondencyjnego oddania głosu osobom przebywającym poza granicami kraju. Ułatwienia mają też mieć osoby niepełnosprawne.

Najważniejsze zmiany w Kodeksie wyborczym to:
     - nowe godziny głosowania, głosujemy od godz. 7 do 21,
     - możliwość głosowania przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych z użyciem alfabetu Braille’a,
     - wprowadzenie głosowania korespondencyjnego dla wyborców przebywających za granicą,
     - wprowadzenie głosowania korespondencyjnego dla wyborców niepełnosprawnych zamieszkałych w kraju,
     - wprowadzenie głosowania przez pełnomocnika dla wyborców niepełnosprawnych zamieszkałych w kraju.
     
     Do 18 września…
…wyborcy niepełnosprawni muszą złożyć do właściwego wójta zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego. Wniosek może być złożony ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, faksem lub w formie elektronicznej.
     Pakiet wyborczy do głosowania korespondencyjnego zawierać powinien:
     - zaadresowaną kopertą zwrotną,
     - kartę bądź karty do głosowania,
     - kopertę na kartę bądź karty do głosowania,
     - oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania,
     - instrukcję głosowania.
     
     Do 24 września…
…będzie trwać składanie przez wyborców przebywających za granicą do właściwych konsulów zgłoszeń zamiaru głosowania korespondencyjnego. Wniosek może być złożony ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, faksem lub w formie elektronicznej.
     
     Do 25 września…
…trwa składanie przez wyborców niepełnosprawnych do właściwego wójta zgłoszenia zamiaru głosowania za pomocą nakładki na kartę do głosowania z użyciem alfabetu Braille’a. Wniosek może być złożony ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, faksem lub w formie elektronicznej.
     
     Do 25 września…
…istnieje możliwość składania przez wyborców niepełnosprawnych do właściwego wójta pisemnego wniosku o dopisanie do spisu wyborców w lokalu przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
     
     Do 29 września…
…istnieje możliwość składania przez wyborców niepełnosprawnych (z orzeczeniem o stopniu umiarkowanym lub znacznym) i osoby starsze (75+) u właściwego wójta wniosków o głosowanie przez pełnomocnika (wniosek pisemnie lub ustnie do protokołu). Przy czym do 9 października istnieje możliwość złożenia Obwodowej Komisji Wyborczej oświadczenia o wycofaniu pełnomocnictwa do głosowania jeśli np. osoba na wózku inwalidzkim znajdzie osobę, która pomoże jej dotrzeć do lokalu wyborczego osobiście lub ustąpią inne przeszkody zdrowotne.
     
     Do 4 października…
…istnieje możliwość dopisania się do spisu wyborców w miejscu czasowego pobytu, we właściwym Urzędzie Gminy.
     
     Do 6 października…
…musi nastąpić zgłoszenie wyborcy przebywającego za granicą do spisu wyborców prowadzonego przez właściwego konsula. Przy czym wniosek może być złożony ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, faksem lub w formie elektronicznej.
     
     Do 7 października…
…istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o prawie do głosowania w dowolnym lokalu wyborczym we właściwym Urzędzie Gminy miejsca zameldowania. Wniosek ten powinien zostać zgłoszony pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama