Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Proszę zapoznać się z informacją na temat cookies stosowanych na naszej stronie.
Wtorek 21-02-2017, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Zamknij Zamknij
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Studniówki 2017

Wiadomości

Gospodarka

Społeczeństwo

Kultura

Sport

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Prasówka

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Dawny Elbląg

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Play Pierwszy bocian. Pierwszy bocian.

Zapytaj prawnika

Na pytania Czytelników odpowiadają prawnicy Centrum Prawniczo Finansowego KRISLEX.

Pytanie Czytelnika: Zmarła siostra mojej żony, pozostawiła testament, w którym zapisała cały swój majątek wnuczkowi. Siostra z najbliższej rodziny miała tylko syna. Wszyscy pozostali krewni nie żyją. Czy moja żona jako jej siostra może ubiegać się o zachowek z majątku spadkowego?
     
     Odpowiedź: Zgodnie z treścią przepisu art. 991 § 1 kodeksu cywilnego zachowek przysługuje tylko zstępnym (dzieci i ich dzieci), małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy. Pańska siostra jako nie należąca do tej grupy niestety nie może się ubiegać o zachowek po zmarłej siostrze.

Artur Zych - CPF Krislex
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama