Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zastępstwo sądowe

Czy w sprawach sądowych (w wydziale cywilnym, rodzinnym) można się starać o adwokata z urzędu lub dać pełnomocnictwo innej osobie nie mającej wykształcenia prawniczego?

Pytanie:
     "Czy w sprawach sądowych (np. w wydziale cywilnym, rodzinnym) gdy jedna strona w sprawie zatrudnia adwokata czyli pełnomocnika to druga strona może się starać o adwokata z urzędu lub dać pełnomocnictwo innej osobie nie mającej wykształcenia prawniczego i jakie warunki wówczas trzeba spełniać".
     
     Odpowiedź:
     Zawsze można starać się o adwokata lub radcę prawnego z urzędu, jednak nie we wszystkich sprawach sądy przyznają pełnomocnictwo prawne z urzędu. Pełnomocnictwa samemu można udzielić osobie bliskiej (bez względu na wykształcenie) lub adwokatowi czy radcy prawnemu. Art. 87 KPC: Pełnomocnikiem może być adwokat lub radca prawny, a w sprawach własności przemysłowej także rzecznik patentowy, a ponadto współuczestnik sporu, jak również rodzice, małżonek, rodzeństwo lub zstępni strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia.
     Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kasprzycki i Kancelaria Radcy Prawnego Kamil Marciniak

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Miałem problemy techniczne z zadaniem pytania, więc zrobię to na forum : czy udzielenie pełnomocnictwa współmałżonkowi wymaga np. formy notarialnej, czy też wystarczy zwykłe oświadczenie pisemne udzielającego ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    MCH(2004-01-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapety z końmi
Fototapety dziecięce
Fototapety z motoryzacją