Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych

Elbląg, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych (fot. Damian Matwiejczyk)

Dziś w naszym cyklu dla gimnazjalistów prezentujemy Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, jutro - Zespół Szkół Zawodowych nr 1.

Budynek przy ul. Rycerskiej 2 jest siedzibą szkoły od 1964 r. Już wówczas szkoła posiadała dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, halę sportową z dużym zapleczem, bogato wyposażoną bibliotekę, świetlicę oraz gabinety lekarskie. W roku 1994 podpisano porozumienie o współpracy szkoły z ABB Zamech Ltd., na mocy którego ABB zobowiązało się do dalszego wyposażenia szkoły w zamian za przygotowanie wysoko kwalifikowanych pracowników. Rok później szkoła została wyposażona w laboratoria komputerowe i sale dydaktyczno-treningowe. Dziś Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych stanowi jedną z atrakcyjniejszych szkół w regionie i kształci młodzież w najbardziej poszukiwanych zawodach. Uczniowie do dyspozycji mają pięć pracowni internetowych, w tym również pracownie specjalistyczne CAD/CAM, w trakcie tworzenia jest pracownia automatyki. W szkole funkcjonuje centrum multimedialne, które mieści się w bibliotece.
     W skład Zespołu Szkół wchodzi Liceum Profilowane i Szkoła Policealna. Szkoła czyni również starania o utworzenie Technikum Informatycznego oraz Technikum Elektronicznego.
     
     Liceum Profilowane
     Liceum Profilowane jest trzyletnią szkołą ogólnokształcącą na podbudowie gimnazjum. Przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego a także do dalszego kształcenia. W tym roku Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych prowadzi nabór do Liceum Profilowanego o następujących profilach kształcenia:
     profil elektroniczny: utworzona zostanie jedna klasa (32-osobowa). W procesie kształcenia w profilu elektronicznym wyróżniono następujące bloki tematyczne: podstawy techniki, elektrotechnika, elektronika i automatyka, użytkowanie i obsługa urządzeń elektronicznych. Absolwenci tego profilu są przygotowani do osiągania kwalifikacji w takich zawodach jak technik elektronik, technik telekomunikacji, technik poligraf, technik informatyk.
     profil mechatroniczny: planowane jest utworzenie dwóch klas (32- osobowych). Kształcenie w profilu mechatronicznym prowadzone jest w następujących blokach tematycznych: elektrotechnika, elektronika i automatyka, technologia, materiałoznawstwo, konstrukcje mechaniczne, komputerowe wspomaganie projektowania. Absolwenci kierunku mechatronicznego będą przygotowani do osiągania kwalifikacji w zawodach takich jak technik mechanik, technik elektroniki medycznej, technik urządzeń audiowizualnych i technik metrologii elektronicznej.
     profil zarządzanie informacją: w planach jest utworzenie dwóch klas (32-osobowych). Kształcenie w tym profilu umożliwia ukształtowanie umiejętności analizowania, segregowania, wybierania i zarządzania informacją pochodzącą z różnych źródeł medialnych. Profil uwzględnia konieczność stosowania technologii informatycznej w zarządzaniu informacją, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania internetu i projektowania baz danych. Absolwent profilu będzie przygotowany do osiągnięcia kwalifikacji w różnych zawodach wspomagających korzystanie z informacji, takich jak technik informatyk (systemy zarządzania bazami danych, techniki multimedialne, sieci komputerowe, komputerowe systemy zarządzania produkcją) i technik poligraf (komputerowe systemy składu tekstu, komputerowa obróbka reprodukcji).
     Języki obce, które nauczane są w szkole to angielski i niemiecki. W szkole istnieje możliwość skorzystania z zajęć pozalekcyjnych, do wyboru jest koło informatyczne, teatralne, języka angielskiego i języka niemieckiego, Klub Europejski oraz szereg zajęć sportowych: siatkówka, koszykówka, piłka nożna i kick boxing. Ponadto szkoła współpracuje z wolontariatem elbląskim, dzięki któremu prowadzone jest społecznie koło wyrównawcze z matematyki.
     
     Szkoła Policealna
     Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych prowadzi również zapisy do Szkoły Policealnej w zawodach: technik mechatronik, technik elektronik i technik informatyk.
     
     Terminy rekrutacji
     29 czerwca o godz. 15 mija ostateczny termin składania dokumentów, 3 lipca o godz. 11 nastąpi ogłoszenie listy kandydatów przyjętych. Między 3 a 5 lipca należy potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły i uzupełnić dokumenty. Ogłoszenie ostatecznej listy przyjętych do ZSTI nastąpi 7 lipca o godz. 11.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, ul. Rycerska 2, tel. 055 232 59 82, e-mail: zsti@zsti.elblag.pl; www.zsti.elblag.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna