Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

15 lat temu w Elblągu... były plany na Modrzewinę

Elbląg, 15 lat temu w Elblągu... były plany na Modrzewinę Prezydent Henryk Słonina miał plany co do Modrzewiny (fot. arch. AD)
Rek

W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 9 marca 2001 r. Prezydent Henryk Słonina zorganizował spotkanie dotyczące wypracowania stanowiska w sprawie lokalizacji terenów proponowanych przez miasto do włączenia do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prezydent Słonina stwierdził, iż lokalizacja Warmińsko-Mazurskie SSE na obszarze dzielnicy Modrzewina Południe jest bardzo atrakcyjna dla przyszłych inwestorów oraz zgodna z kierunkiem rozwoju Elbląga.
     Na spotkaniu został podany szacunkowy koszt uzbrojenia tego terenu, który jak ocenia się wyniesie 8 mln 750 tys. złotych. Uzbrojenie polegałoby m.in. na doprowadzeniu wodociągu, infrastruktury odprowadzania ścieków komunalnych, wód opadowych, wybudowaniu
     dróg dojazdowych oraz częściowej partycypacji w podłączeniu sieci energetycznej.
     Z wstępnych ustaleń z prezesem strefy wynika, iż teren Modrzewiny (28 ha) mógłby być przekazany przez miasto w formie aportu do strefy, a uzbrajanie terenu może być kontynuowane systematycznie tj. po pozyskaniu pierwszych inwestorów środki uzyskane ze sprzedaży gruntu byłyby przeznaczane na dalsze uzbrajanie terenu w media.
     - Mając na uwadze tworzenie nowych miejsc pracy oraz obniżanie bezrobocia, co przyczyni się do ożywienia gospodarczego miasta i regionu, ponownie argumentowano włączenie do SSE terenu zabudowanego położonego w Elblągu przy ul. Stoczniowej - informuje rzecznik elbląskiego UM Artur Zieliński.
     Największym atutem tego terenu jest fakt uzbrojenia terenów we wszystkie media o wystarczającej mocy i przepustowości. Ostateczną decyzję o włączeniu do specjalnych stref ekonomicznych podejmie Rada Ministrów.
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Trzeba być TOTALNYM IMBECYLEM bo strefę firm ulokować dokładnie po drugiej stronie miasta od głównych szlaków komunikacyjnych jakimi są S 7 i S 22 ! To "Geniusaze" Elbląscy w "nagrodę" ze ten bubel wybrali Wróbla na prezydenta !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 2
  (2016-03-05)
 • Trzeba było wybrać Pomorską strefę ekonomiczną, a nie jakąś szuwarowo-bagienną. Przecież już sama nazwa sugeruje zacofanie i zapaść cywilizacyjną, czym odstrasza inwestorów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  laskipaa(2016-03-05)
 • Wróbel i Słonina by przez kuchnię, salon a następnie sypialnię wnosili węgiel do piwnicy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2016-03-05)
 • Jak widać warmińska strefa ekonomiczna nie przyciąga jak magnes inwestorów. Powód jest prosty - kto by chciał inwestować w czymś co jednoznacznie kojarzy się z Polską B. Zastanawia mnie natomiast jedno. Jakiś czas temu pomorska strefa ekonomiczna wyszła z propozycją osiedlenia się w Elblągu. Nasze władze ją olały. A tymczasem pomorska strefa ma się o niebo lepiej niż ta "olsztyńska". W takim razie czemu władze miasta olały tą propozycję? Czyżby im nie zależało na rozwoju miasta? A może po prostu "siedzą" już w kieszeni Olsztyna i się boją jakichkolwiek akcji mogących kojarzyć Elbląg z jego prawowitym województwem - Pomorskim? Odpowiedzcie sobie sami. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 0
  Do_pomorskiego(2016-03-05)
 • Bo to jest TWA -Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. Wróbel, Gelertowa, Protas. W pomorskim by grali trzecie lub czwarte skrzypce a w szuwarowobagiennym brylują ( systematycznie niszcząc Elbląg, młodzi to widzą i tak ogromna ucieczka młodych z miasta, za iles lat nawet nie bedzie komu klamkę naprawić, śmieci wywozić bo zostaną same przydupasy po studiach politycznych i znajomki TWA)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2016-03-05)
 • kochani, to był wojskowo -przemysłowy diel, Wojsko oddało Modrzewinę, jednocześnie pojawili się naganiacze od wyrywania kasy pod pozorem rozwoju terenów inwestycyjnych, wam się |Modrzewina nie podoba, ale pomyslcie ile firm od projektowania, budowy, wyposażania zarobiło setek milinów na tej bzdurze? Heniu łyknał ich bajdy o Modrzewinie i płacił nasza kasą doprowadzając miasto do ruiny i zapaści cywlizacyjnej, ale wyście tumany wybrali Henia to macie to co macie, nedza i zapaść
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 0
  dssd(2016-03-05)
 • Chcesz powiedzieć, że dla "stołków" i ciepłych posadek nasze miasto, cierpiąc w szuwarowo-bagiennym, jest traktowane niczym prywatny folwark i miejsce do robienia krótkotrwałej kariery kilku osób?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  Do_pomorskiego(2016-03-05)
 • Co to jest diel tłumoku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2016-03-05)
 • wrobel i slonina powinni za ta wtope trafic do wiezienia! za niegospodarnosc!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  opus(2016-03-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Konto poczty elektronicznej