Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Co czwarty bez pracy

„Co czwarty dorosły elblążanin nie ma pracy. Stopa bezrobocia za grudzień 2001 r. wyniosła w mieście 25,4 proc.” – dowiadujemy się z Głosu Elbląga.

„(...) Nic nie wskazuje na to, aby bezrobocie miało szanse zmaleć. W ciągu minionego roku bezrobocie w Elblągu wzrosło o ponad 5 proc.
     Główny Urząd Statystyczny ogłosił dane o bezrobociu za grudzień ubiegłego roku. Wynika z nich, iż przeciętna stopa bezrobocia w kraju wynosi 17,4 proc., w woj. warmińsko-mazurskim – 28,4 proc., a na terenie działania Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu – 28,3 proc. W powiecie ziemskim elbląskim bezrobocie wzrosło do 34,7 proc., w mieście Elblągu do 25,4 proc. (...)
     Natomiast w ciągu roku 2001 w kraju bezrobocie zwiększyło się o 2,4 proc., w woj. warmińsko-mazurskim o 4,2 proc., w powiecie ziemskim elbląskim o 4 proc., zaś w Elblągu o 5,2 proc. (...) Wynika z tego, iż właśnie w mieście bezrobocie nabrało w ubiegłym roku szczególnego przyspieszenia”.
     
     Szerzej o bezrobociu w Elblągu w dzisiejszym Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • cyferki, cyferki z którymi siedzący na wysokich stołkach nie wiedzą co zrobić...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dzejbi(2002-02-01)
 • Hehe urzędaski czują na plecach chyba już nasz oddech i wiedzą, że skończyła się sielanka. Niestety przez ostatnich 10 lat my płaciliśmy temu państwu podatki a urzędasy zamiast te pieniądze oszczędnie wydawać mając na uwadze przede wszystkim wspieranie kolejnych inicjatyw gospodarczych to je po prostu przejadli i wydawali na tworzenie kolejnych niepotrzebnych miejsc pracy w machinie administracyjnej. Przy tym arogancja i niechęć urzędników naszego miasta wobec nas, którzy łożymy podatki na ich utrzymanie jest zdumiewająca. Moim zdaniem uważam, iż ta cała zabawa w urzędy i niepotrzebne etaty przestała być śmieszna. Poza tym nie pasuje ona do koncepcji nowego rządu RP - czyli budowania taniego państwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prezes(2002-02-01)
 • A ja uważam, że bezrobocie rośnie dlatego, że środki na jego zwalczanie są źle wykorzystywane. Po co organizować kolejne kursy komputerowe lub inne dla ludzi, którzy i tak nie znajdą zatrudnienia. Przecież ludzi posiadających uprawnienia do podjęcia pracy w naszym mieście nie brakuje. Brakuje natomiast miejsc pracy. Jest to takie działanie dla działania. Po to, żeby można było wykazać, czego to nie zrobiono dla zmniejszenia bezrobocia. Wydawane są w kolejnych latach pieniądze na zwalczanie bezrobocia - a ono rośnie. Efekt jest odwrotny od zaplanowanego. Po co więc wydawać te pieniądz, skoro nie odnosi to żadnego skutku? Może czas już zacząć rozliczać urzędników za efekty pracy i przestać im płacić za marnotrawienie naszch wspólnych pieniędzy? Ostro powiedziane? Być może, ale takiego samego zdania jest osoba zatrudniona w Urzędzie Pracy, lecz nie może się głośno odezwać, by swojej pracy nie stracić. Dlatego wiem, że jej zdaniem od lat w naszy mieście nie wydano ani jednej złotówki na faktyczne działania zmniejszające bezrobocie. I jestem gotów wierzyć tej osobie, gdyż w innym przypadku może byłoby chociaż troszeczkę lepiej. Zastanawia mnie również - dlaczego jak słyszę słowo restrukturyzacja - to od razu rozumiem - zwolnienia z pracy. Coś w tym jest. Prawda? Tylko jak tak dalej pójdzie - to dla urzędników i innych członków "elity politycznej i gospodarczej" też może zabraknie pieniędzy na pensyjki!!! Przecież sami bezrobotni podatku na ten cel nie zapłacą - bo od czego. Nie trzeba być ekspertem ekonomicznym, by to wiedzieć. Mam takie wrażenie, że nasi politycy... sami ucinają gałąź, na której siedzą. Pytanie tylko - kiedy w końcu spadną?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator(2002-02-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Seat
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski