Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dwa dni skarg i wniosków

"Ponad 150 spraw zgłosili elblążanie wysłannikom rzecznika praw obywatelskich, którzy w ciągu dwóch minionych dni - 9 i 10 bm. przyjmowali interesantów. 40 proc. skarg wyjaśniono na miejscu, pozostałe będą przedmiotem dalszego rozpatrywania" - podsumowuje "Głos Elbląga".

"(...) Jak relacjonował szef ekipy, wiele spraw zgłoszonych przez elblążan to takie, z którymi dotąd nigdzie się oni nie zwracali. Przychodząc do przedstawicieli rzecznika liczyli na pomoc lub poradę prawną. Do najczęściej poruszanych kwestii należało bezrobocie, ubezpieczenia społeczne, w tym głównie wysokość świadczeń, problemy mieszkaniowe, w tym trudności z uzyskaniem mieszkania, spłatą kredytów, funkcjonowaniem spółdzielni mieszkaniowych. Zdarzały się także problemy wynikające z nieporozumień i sporów rodzinnych. (...) Były sprawy, którymi rzecznik się nie zajmie, bo mają charakter sporów cywilnych, w których instytucja rzecznika nie powinna być stroną. - Przykładowo: ojciec dokonał darowizny na rzecz syna, zaznaczając przy tym, że do swojej śmierci będzie mógł zajmować 2 lokale w domu - mówi Stanisław Traciuk, szef ekipy rzecznika. - W praktyce okazało się, że korzystanie z pomieszczeń jest utrudniane, a darczyńca jest źle traktowany. Jest to jednak spór pomiędzy osobami fizycznymi, w który nie możemy wkraczać, bo stalibyśmy się stroną.
     (...) Sprawy zgłoszone przez elblążan należały raczej do typowych. Takich, z którymi wysłannicy rzecznika spotykali się i w innych województwach. Zdaniem Stanisława Traciuka duża liczba problemów wynika często z nieznajomości prawa przez obywateli, z ich inercji, słabej aktywności, a także niewłaściwego funkcjonowania administracji, która nie zawsze postępuje tak, jak nakazuje prawo".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED