Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Dziennik Elbląski: Memoriał do władz

“Stowarzyszenie Ziemia Elbląska do Pomorza nie ustaje w staraniach o zmianę przynależności administracyjnej Elbląga” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

“W przyszłym tygodniu stowarzyszenie zamierza skierować do władz krajowych, wojewódzkich i parlamentarzystów memoriał wspierający działania Rady Miejskiej, dotyczące starań o przyłączenie Elbląga do województwa pomorskiego.
     Podczas ostatniej w mijającej kadencji sesji upoważniono władze miasta do skierowania do Rady Ministrów RP, w imieniu Rady Miejskiej, wniosku o wyłączenie Elbląga i okolicznych gmin z granic województwa warmińsko-mazurskiego i przyłączeniu ich do województwa pomorskiego. Stowarzyszenie grupujące propomorskich elblążan zdaje sobie sprawę z trudności, związanych z realizacją wniosku, wierzy jednak, że argumenty i ich jakość przekonają rząd”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ..., a naszym zdaniem to pozbawione sensu dzialanie dla samego dzialania. Nie zauwazylem, zeby ludzie na ulicy koszule darli z powodu przynaleznosci do w-m. Chociaz nie ukrywamy, ze glupota jest olsztynski przymus rejetracji bezrobotnych czy odbierania gotowych prawek jazdy. Ale moze nowowybrani przedstawiciele samorzadu chociaz tyle zrobiliby dla spolecznosci lokalnej? Uciazliwe z braku nalezytej komunikacji PKP dojazdy do stolicy wojewodztwa zamienic na punkty lokalne, ktore sluzylyby zalatwianiu spraw stricte papierkowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Liga Jajek Polskich(2002-10-22)
 • Tak z retrospektywy !!!Już w styczniu (2002-01-09) jeden z userów, nick Grajdołek, słusznie zauważa: - Zarówno skarga konstytucyjna, jak i wcześniejsza skarga do strasburga to błąd formalno - prawny wnioskodawcy. Przestrzegałem przed tym pana Rembelskiego, ale nie chciał mnie słuchać. Sąd w Strasburgu słusznie odrzucił skargę i wskazał, że jest w Polsce droga prawna umożliwiającą zmianę granic. Mało tego - są miejscowości, które już z niej skorzystały (czyli nie jest to droga martwa, tylko na papierze ale realna do przejścia). Wszystko jest w odpowiednich ustawach i rozporządzeniach. Ale w Elbagu nigdy tak naprawdę nie było woli lokalnych polityków - decydentów, by z tej drogi skorzystać (niby zaczęto ale była to tylko symulacja - takie mizdrzenie sie przed wyborcami, że "no przecież robimy - zrobiliśmy konsultacje - widzicie!". Konsultacje okazały się zwykłą hucpą - chocholim tańcem - zrobieniem sobie kuku z ludzi - zagraniem na nosie tym wszystkim, którzy uwierzyli, że rządzący miastem chcą naprawdę zmienić województwo. Im zależało na dogadaniu się z Olsztynem - chcieli tylko podbić stawkę i drożej się sprzedać. Znam kulisy, wiem dużo więcej, ale co ja będę - kijem Wisły się nie zawróci... – Procedura dalsza: Skarga trafiła do Trybunału Konstytucyjnego. Ten stwierdził, że o werdykt Trybunału może prosić tylko grupa parlamentarzystów, rząd, Prezydent RP, premier lub Rzecznik Praw Obywatelskich. Skarga trafiła więc do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Krystyna Milart - Szostak, dyrektor zespołu do spraw lokalnych i samorządowych w Biurze Rzecznika mówi, że powodem odmowy zajęcia się przez rzecznika sprawą Elbląga będzie to, że między samorządami powiatu elbląskiego, którego granice byłyby w przypadku korekty granic województw nowymi granicami Pomorza i Warmii i Mazur, a Elblągiem brakuje zgody co do wspólnych starań o przeniesienie do województwa pomorskiego. - Nie wydaje nam się, by rzecznik miał jakiekolwiek podstawy do działania, bo w sprawie przynależności wojewódzkiej nie ma zgody między samorządami. Powiat mówi "nie", miasto - chce, ale gminy otaczające Elbląg - mówią różnie. Podobnie z wojewodami: pomorski - oczywiście chce, warmińsko - mazurski - oczywiście nie chce - mówi Krystyna Milart - Szostak. - Były także błędy proceduralne - np. wniosek o korektę granic województw trafił do Rady Ministrów niekompletny. - wybrane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-10-23)
 • Jaki wniosek wynika z tego? - Ludzie! Dajcie sobie na luz!!! Zabiegacie o wydzielenie dla woj. pomorskiego enklawy w woj. warmińsko-mazurskim, czy co? Jak można było zabiegać o zmiany w podziale administracyjnym przyległych województw, jeżeli nie zostały wcześniej uzgodnione stanowiska z władzami sąsiadujących powiatów i ościennych gmin? Czy, np. Stare Pole chce mieć powiatowe władze w Elblągu, czy też nie? Może wypadałoby tak zapytać o to vice wojewodę p. Kochańskiego, co na ten temat myśli? A gmina Milejewo i inne przyległe, czy chcą mieć władze woj. w Gdańsku? Jakie lobby Was popiera w tym działaniu, oczywiście, poza zespołem redagującym wnioski? Jakie Wy jesteście,- „Stowarzyszenie Ziemi Elbląskiej”, jeżeli nie macie poparcia z terenu ziemskich gmin? Ba, nawet władz powiatu elbląskiego? Wyniki referendum w samym Elblągu do niczego jeszcze nie zobowiązują, bo na takich chwiejnych opiniach, ponadto nie uwzględniających interesów całych Żuław, to i Kraków może pisać do Strasburga, że chce podporządkować się wojewodzie pomorskiemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-10-23)
 • Oset : A mnie się zdaje, że to taki wicewojewoda powinien się pytać nas, a nie my jego? Taki jest podział ról, nie stawiajmy się w sytuacji petentów... Argumenty o konsultacjach z sąsiednimi gminami - słuszne, ale dlaczego zakładasz, że oni nie chcą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Argonauta(2002-10-23)
 • Argonauta! Przeczytaj opinie: Krystyna Milart - Szostak, dyrektor zespołu do spraw lokalnych i samorządowych w Biurze Rzecznika mówi, że powodem odmowy zajęcia się przez rzecznika sprawą Elbląga będzie to, że między samorządami powiatu elbląskiego, którego granice byłyby w przypadku korekty granic województw nowymi granicami Pomorza i Warmii i Mazur, a Elblągiem brakuje zgody co do wspólnych starań o przeniesienie do województwa pomorskiego. - Nie wydaje nam się, by rzecznik miał jakiekolwiek podstawy do działania, bo w sprawie przynależności wojewódzkiej nie ma zgody między samorządami. Powiat mówi "nie", miasto - chce, ale gminy otaczające Elbląg - mówią różnie. Podobnie z wojewodami: pomorski - oczywiście chce, warmińsko - mazurski - oczywiście nie chce - mówi Krystyna Milart - Szostak. - Były także błędy proceduralne - np. wniosek o korektę granic województw trafił do Rady Ministrów niekompletny. - wybrane. A poza tym! Czy to wive wojewoda pomorski jest petentem w tym względzie? To On ma pytać? Jemu... to wsio rawno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-10-23)
 • Wczoraj kupiłem mojej Kasi piękne, prześwitujące majteczki w rozmiarze "M".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Daniel(2002-10-24)
 • Moim zdaniem - bardzo chcecie "zaistnieć". Tak się składa,że przeżyłam w Elblągu całe swoje życie i najlepiej było Elblągowi, gdy był samodzielnym województwem. Ile mieszkań wtedy wybudowano. Ile miejsc pracy przybyło... Ale nasi działacze (Gintowt-Dziewałtowski ( już się nie boi używania "hrabiowskich" tytułów), Maria i inni święci, którzy wręcz rwali się do żłobów - myśleli, iż Olsztyn to będzie "ICH" miasto. Oni tam będa wojewodami, przewodniczącymi Sejmików (wojewódzkiego i marszałkowskiego), no i w ogóle co tam Olsztyn przy Elblągu... Nie pomyśleli, że region olsztyński to "bida z nędzą". Że wreszcie zaświtała nadzieja na coś wielkiego. Tam też było i jest wielu mądrych ludzi ( wówczas bez pracy). Elbląg "pod panowaniem" Gdańska wcale nie miał dobrze. Zawsze byliśmy na końcu wszelkich inwestycji. Kto tak naprawdę zna historię Elbląga - powinien pochylić głowę przed wielu, którzy - wręcz podstępem - załatwiali sprawy dla Elbląga ważne. Ale tak się składa, że o tych naprawdę dobrych elblążanach nic się nie mówi... Można było wygrać to, by Elbląg był ( jak Opole) miastem wojewódzkim. Nie było komu pojechać do Warszawy i powalczyć.. Dzisiaj ma na czacie rozmawiać z elblążanami Pan Dziewałtowski... Olewam to i choć nigdy nie byłam wulgarna - dodaję : ciepłym moczem ! Nawet nie jest Pan Elblążaninem !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanka(2002-10-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny