Wtorek 19-06-2018, imieniny Gerwazego, Protazego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziennik Elbląski: Segregacja według inteligencji?

"W niektórych elbląskich gimnazjach dzieci segreguje się na lepsze i gorsze, na klasy wspaniałe i mądre oraz klasy bandyckie i głupie - twierdzi Marek Pruszak, elbląski radny miejski. - Bzdura, to polowanie na czarownice - protestują dyrektorzy gimnazjów"- informuje Dziennik Elbląski.

"Niedawno światło dzienne ujrzał problem segregowania dzieci w szkołach podstawowych według stanu majątkowego rodziców. (...) - Podobny problem istnieje w niektórych elbląskich gimnazjach - mówi Marek Pruszak, elbląski radny Centroprawicy i były dyrektor jednej z elbląskich szkół. - Ale tu podziału dokonuje się inaczej: na klasy elitarne pod względem intelektualnym i wychowawczym oraz klasy kumulujące dzieci z trudnościami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzieciom w klasach elitarnych rozszerza się program nauczania, a dzieciom mającym trudności oferuje się zajęcia wyrównawcze".
     
     Więcej na ten temat w Dzienniku Elbląskim.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • I bardzo dobrze - niech dzieci najzdolniejsze i najbardzxiej przcowite obracają sie w kręgu zdolnychi pracowitych, to one osiągają wyniki, z których szkoły są dumne, a nie przeciętniaki,lenie,źle wychowane lub opóźnione w rozwoju.W segregowaniu tego typu nie ma nic złego, niektóre dzieci mniej zdolne po prostu nie nadążają.Podnoszenie ich poziomu kosztem dzieci zdolnych byłoby krzywdzące dla tych drugich.Rozumiem rozgoryczenie niektórych rodziców, lecz rodzice dzieci bardziej zdolnych byliby równiez rozgoryczeni, gdyby szkoły, za cenę "demokracji szkolnej i urawniłowki" zaprzepaszczały talenty i zdolności najbardziej wartościowej młodzieży. Problem jest więc sztuczny i rozdmuchiwanie go prowadzi do obnizenia poziomu szkół.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rodzic dziecka segregowanego(2004-11-05)
 • Radny Pruszak chyba chce zaistnieć przed wyborami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-11-05)
 • uważam,że to dobrze, mniej zdolne dziecko nie nadąży za tymi,które wszystko w lot rozumieją, a nauczyciel musi iść z programem do przodu. W ten sposób dzieciak mniej "lotny" będzie miał coraz większe zaległości. A co to ma za związek z pieniędzmi? Nie rozumiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ines(2004-11-05)
 • No i Pan Pruszak świetnie przedstawił BRAK problemu, bo ja go tu nie widzę, wręcz przeciwnie..skoro dla zdolniejszych rozszerza się program a mniej zdolnym daje zespoły wyrównawcze to, przepraszam bardzo, ale należy się za to chyba pochwała dla dyrektorów a nie nagana. Czytałam też że pan Pruszak był kiedyś dyrektorem szkoły katolickiej...a tam jak wiemy uczyły się dzieci bardziej majętnych obywateli naszego miasta. Skąd nagle takie poczucie niesprwiedliwości u tego pana? nie rozumiem. podziały zawsze będą i ci u góry wiedzą to chyba najlepiej, że my "gupki" tu nadole a oni tam wysoko na stołeczkach na naszych "gupich" bareczkach. wszyscy nie możemy być przecież jednakowo "mądrzy"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gupio-mądry(2004-11-05)
 • Proponuję posegregować radnych,oczywiście tym mniej zdolnym zafundować zamiast diet zespół wyrównawczy.Pytanie dla szerszego forum .Co oznacza ,że radny Pruszak jest prawicowy?w/g mnie to co robi to maoizm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciekawy(2004-11-05)
 • Świat się wali - p. Pruszak gada jak komunista...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wielce zdziwiony(2004-11-05)
 • Marek Pruszak musi odejsc!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  LEPPER(2004-11-05)
 • bez przesady, Pruszak był dyrektorem , a więc ma doświadczenie, a przekrój klasy gimnazjalnej powinien wynikać z losu, a nie z doboru. Klasa szkolna powinna być przekrojem naszego społeczeństwa, są mądrzy i głupi, utalentowani i tumany, bogaci i biedni, zdolni i mniej zdolni. Żadnych elit, bo to śmieszne i okrutne, uczniowiwe piątkowi i dwójarze, to jest normalne i naturalne, a nie dziwna hodowla geniuszy, w códzysłowiu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2004-11-05)
 • sory za ten cudzysłów, nie jestem z waszego środowiska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2004-11-05)
 • APEL!!! Elblążanie zrzućmy się na wczasy dla pana P.. Okolice Elbląga są piękne a w tej porze roku wyciszają... Miasto które zaszczycił swoją obecnością Kopernik byłoby akurat! Jeżeli nie(?) to może bilet na Marsa! Koniecznie w jedną stronę!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ńauczyciel w gimnazjum(2004-11-05)
 • Sami wybieraliśmy naszych radnych-bezradnych , więc teraz ponosimy konsekwencje ich poczynań. Odpalę jednak część emerytury jak będzie trzeba. Wnuki się trochę zmartwią, ale to dla ich dobra! UWAŻAJCIE kogo wybieracie bo to już niedługo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  emeryt(2004-11-05)
 • ciekawy ~ dla punktówProcentowych samorządcy zrobią o wiele więcej! A dysputy: "Mundry prawy cy lewy" łatwiej nam przychodzą, niż krótka i rzeczowa ocena: "Konkretne efekty 2-letniej działalności RM wElblągu"... Zeszłotygodniowa sesja RM znów miała parę ciekawych tematów, ale z przekazywaniem (wzorem innych RM) relacji z tematów i decyzji podejmowanych w naszym imieniu przez naszych wybrańców jest jak z rzetelnym info w sprawach: bezrobociePrzestępczośćNaSerio, rozdętaOświataEl, szpitalOrdynatorowy, samorządząceSię ZBK*EPEC*EPWiK, portMorskiEl, okazyjnaKamienicaBiblioteczna, rzeźniaUpadła, przejście na1000-lecia, barkaNaPrąd i wiele innych traefnychPomysłów... Emeryt ~ to nie oznacza, że mają robić wszystko w poczuciu braku kontroli i pełnej bezkarności! A wybory do samorządów dopiero za 2 lata ~_~
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-11-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena .pl
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini