UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Elbląski” oficer zorganizuje nową dywizję

Elbląg, gen. Jarosław Gromadziński
gen. Jarosław Gromadziński (fot. Wikipedia)

Generał brygady Jarosław Gromadziński będzie dowodził 18. Dywizją Zmechanizowaną w Siedlcach – nowym związkiem taktycznym Wojska Polskiego. Droga generała do Siedlec zaczęła się od stanowiska dowódcy plutonu w 14. Brygadzie Zmechanizowanej w Elblągu.

- Powstanie 18. Dywizja Zmechanizowana – zapowiedział minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas obchodów Święta Wojsk Lądowych, które odbyły się w Siedlcach.
       Za organizację dywizji odpowiedzialny będzie generał brygady Jarosław Gromadziński, oficer niemal przez całe swoje żołnierskie życie związany z 16. Pomorską Dywizją Zmechanizowaną w Elblągu. Swoją służbę wojskową rozpoczął w 1994 r. jako dowódca plutonu w rozformowanej już 14. Brygadzie Zmechanizowanej w Elblągu. W „czternastce” doszedł do stanowiska dowódcy batalionu zmechanizowanego.
       Po ukończeniu studiów w Akademii Obrony Narodowej (2002 r.) pracował w Sztabie Generalnym WP. W 2004 r. wrócił do 16 PDZ i objął dowództwo batalionu zmechanizowanego w 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej, potem awansował na szefa sztabu brygady i kolejno na szefa wydziału operacyjnego 16. dywizji. Po czym wrócił do pracy w Sztabie Generalnym WP.
       Od maja 2016 r. pełnił funkcję dowódcy 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku. W sierpniu tego roku został mianowany zastępcą dowódcy 12. Dywizji Zmechanizowanej.
       Generał Jarosław Gromadziński ma za sobą służbę w Iraku oraz w Syrii. Obowiązki dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej obejmie 17 września.
       To będzie czwarta dywizja w Wojsku Polskim. W jej skład wejdą 1. Brygada Pancerna, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich oraz nowo sformowana brygada.
      
       Źródło: Polska Zbrojna
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama