Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Głos Elbląga: Będzie bezpieczniej

“O 20 cm podwyższony został poziom wód, przy których ogłaszany jest stan ostrzegawczy lub alarmowy. Oznacza to, że poczynione inwestycje zwiększyły bezpieczeństwo przeciwpowodziowe” - czytamy w Głosie Elbląga.

“Przewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Przeciwpowodziowego w Olsztynie oraz wojewoda warmińsko-mazurski zatwierdzili zmianę parametrów dla rzeki Elbląg z 5,70 m na 5,90 m dla stanu ostrzegawczego i z 5,90 m na 6,10 m dla stanu alarmowego. (...)
     Argumentem sprzyjającym tej decyzji są inwestycje wzdłuż rzeki Elbląg zabezpieczające przyległe tereny przed powodzią. Niedawne zagrożenie dowiodło, że nawet przy stanie 6,40 m rzeka nie wystąpiła z brzegów. Na podstawie prowadzonych obserwacji stwierdzono, że poziom poprzednich stanów ostrzegawczych i alarmowych był zaniżony”.

przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ten który zatwierdził te podwyższone stany alarmowe chyba nie był podczas zimy na wałach jeziora Drużno. Gdyby nie strażacy i kładzione przez nich worki z piaskiem całe tereny położone na polderach byłyby zalane, a wraz z nimi cześć wsi a może nawet niżej położone tereny Elbląga. A co się robi by poprawić stany wałów przeciwpowodziowych?Albo udrożnienie rzek a zwłaszcza Dzierzgonki i Baleki, są one zarośniętew stopniu utrudniającym swobodny odpływ wód. A wały po powodzi? jeszcze dzisiaj można się przejechać dookoła Drużnai zobaczyć worki z piaskiem i dziury w miejscach w których leżały. I nie ma nikogo kto by to uporządkował.A może jest jakaś instytucja w Elblągu która jest odpowiedzialna za ten stan rzeczy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wędkarz(2002-06-17)
 • Ty wedkarz nie krytykuj. Po twojej krytyce podwyzsza stan alarmowy na 8m i przyszla fala powodziowa zakryje braki w konserwacji walow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tez wedkarz(2002-06-19)
 • Ty wedkarz nie krytykuj. Po twojej krytyce podwyzsza stan alarmowy na 8m i przyszla fala powodziowa zakryje braki w konserwacji walow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tez wedkarz(2002-06-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 8
AMK Kuchnia 12
AMK Szkło ozdobne 8
AMK Kuchnia 4