Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Głos Elbląga: Zarobki okrojone

„Wynagrodzenie elbląskich nauczycieli było w nieuzasadniony prawnie sposób zaniżane” - czytamy w Głosie Elbląga.

„Związkowcy domagają się satysfakcji. Z ich obliczeń wynika, że samorząd 'zaoszczędził' na nauczycielach ponad 5 mln zł.
     - Po porównaniu danych dotyczących wynagrodzeń nauczycieli oraz danych dotyczących średniego wynagrodzenia nauczycieli gwarantowanego przez Kartę nauczyciela i ustawę budżetową, twierdzić należy, że w ostatnich latach wynagrodzenie kadry w elbląskich szkołach było w nieuzasadniony sposób znacznie zaniżane – stwierdziła Aldona Iwko, sekretarz międzyzakładowej komisji oświaty NSZZ Solidarność i poinformowała o tym fakcie prezydenta miasta. (...)
     Z solidarnościowych kalkulacji wynika, że w poszczególnych grupach zawodowych owo zaniżanie osiągnęło kwoty następujące: stażysta zarabiał o 233 zł mniej niż powinien, nauczyciel kontraktowy o 105 zł, mianowany – o 235 zł, natomiast nauczyciel dyplomowany dostawał pensję o 199 zł niższą niż powinien”.
     
     Więcej w Głosie Elbląga.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Mówicie o nauczycielach, a kto się wstawi za administrację i obsługę, którzy mają na pograniczu mninimalnej kwoty wynagrodzenia, a może ci ludzie nie mają prawa go godziwego zarobku w stosunku do ich cięzkiej pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ten inny(2005-01-19)
 • Starosta Jezierski i kolesie przyznają sobie nagrody między innymi za oszczędności - a gdzie one?? Na przykład w Ośrodku Wychowawczym w Kamiennicy gdzie wychowawcy mają okrojone świadczenia, a do tego jeszcze pieniądze wracają do Ośrodka (z kieszeni wychowawców) bo brakuje środków czystości, materiałów piśmienniczych, nie mówiąc już o takich sprawach jak to, że oprócz nauczania trzeba też chłopców jakoś wychowywać i wzbudzać w nich zainteresowania. I to są właśnie te oszczędności kosztem kadry. Ażeby coś możnabyło z chłopcami zdziałać potrzebne są środki chociażby minimalne. A one niestety są z roku na rok mniejsze bo trzeba sobie za coś przyznać nagrody - nieprawdaż Panie Starosto??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TracącyWiarę(2005-01-19)
 • Co Pan Prezydent na to? Najważniejsze, że w Wydziale Edukacji są wysokie pensje, tam jest tyle pracy, reszta niech sobie radzi. Zapraszam do szkoły nie na wizytację tylko do prowadzenia lekcji np: w gimnazjum ze wspaniałą bezstresowo wychowaną młodzieżą (bez kredy, pomocy, kartek, z popsutym ksero itd) Kolejne odgórne decyzje(jak w szpitalu), na które nie mamy żadnego wpływu. Ważniejsze są remonty dróg, budynek na Jaszczurczego, Karan, w szkole liczy się tylko temat nr 1 - SEGREGACJA czyli równaj w dół. Szkoła nie da biednemu - trzeba zabrać bogatszemu! WSTYD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rodzic(2005-01-19)
 • RODZICU PODPISUJE SIE POD TYM OBIEMA RĘKAMI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AGA(2005-01-19)
 • Rzeczywiście, to co się obecnie dzieje z oświatą to zwłykłe draństwo, płace w oświacie zawsze były niewielkie w stosunku do tego co robiono i nieważne jest czy to są nauczyciele, wychowawcy w MOW w Kamiennicy Elbląskiej od lat okradani przez Starostwo Powiatowe, czy też pracownicy administracyjni i obsługi w placówkach oświatowych, może rzeczywiście "łaskawie nam rządzących" należy wysłać do pracy w placówkach oświatowych żeby uświadomili sobie czy chcieliby pracować wiecznie oszukiwani i co tu mówić okradani bez względu w jakie kolory obleka się ta ekipa. Serdeczne pozdrowienia dla kadry z MOW w Kamiennicy Elbląskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  realista(2005-01-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Italią
Obraz na płótnie
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Obrazy na alupanelu