UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejna skarga w sprawie przekopu

 
Elbląg, Miejsce wycinki lasu pod przekop Mierzei
Miejsce wycinki lasu pod przekop Mierzei (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)
Reklama

- Otwarcie ofert w przetargu na przekop Mierzei Wiślanej może się przesunąć na koniec maja – pisze dzisiaj „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”. I informuje o kolejnej skardze na zapisy przetargu, które złożyła Korporacja Budowlana Doraco.

Z ostatnich informacji Urzędu Morskiego w Gdyni wynika, że otwarcie ofert w przetargu na budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną ma nastąpić 24 kwietnia. Termin był już dwa razy przesuwany, zdaniem dziennikarzy „Gazety Wyborczej Trójmiasto” może być przesunięty po raz trzeci i to nawet na koniec maja. Powód? Kolejna skarga na zapisy przetargowe, którą tym razem złożyła Korporacja Budowlana Doraco.
       Jak informują dziennikarze „Wyborczej” spółka Doraco twierdzi, że czynności zamawiającego naruszają prawo zamówień publicznych, zapisy przetargu i odpowiedzi zamawiającego są „niejednoznaczne, niewyczerpujące i sprzeczne”, nie zawierają „dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń”, pomijają „istotne wymagania i okoliczności”. Według Joanny Zielińskiej z Doraco, utrudniają one uczciwą konkurencję oraz naruszają zasadę proporcjonalności i przejrzystości. Spółka zarzuca Urzędowi Morskiemu w Gdyni „zaniechanie udzielenia kompletnych wyjaśnień”, „nieudzielanie odpowiedzi na istotne kwestie”.
       Skarga spółki powinna być rozpatrzona przez Krajową Izbę Odwoławczą jeszcze w kwietniu.
      
       Więcej na ten temat w „Gazecie Wyborczej Trójmiasto”
      

      
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama