Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komisja Europejska czeka na dokumenty

 
Elbląg, Komisja Europejska czeka na dokumenty (fot. Urząd Morski w Gdyni)
Rek

Komisja Europejska nie otrzymała jeszcze dokumentów środowiskowych dotyczących budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Rząd chce opracować nowe. Tymczasem Urząd Morski w Gdyni, który ma je przygotować, od dwóch miesięcy nie ma dyrektora, a pracownicy wzywani są do prokuratury - pisze Maciej Sandecki w Gazecie Wyborczej.

Pytania w sprawie budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną wysłaliśmy do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz do Komisji Europejskiej. Pytaliśmy obie instytucje m.in. o to, jak wyglądają rozmowy polskiego rządu z KE, co już ustalono, jakie dokumenty zostały Komisji przekazane, kiedy można spodziewać się zakończenia rozmów. Ministerstwo nam nie odpowiedziało, a KE przysłała odpowiedź po pięciu dniach - pisze "Gazeta Wyborcza Trójmiasto".
     
     KE: Brakuje informacji o wpływie inwestycji na przyrodę Mierzei

"W dniu 23 lipca 2015 roku polskie władze przedstawiły Komisji wniosek o wydanie opinii na podstawie dyrektywy siedliskowej w odniesieniu do tego projektu - czytamy w odpowiedzi KE. - Komisja dokładnie przeanalizowała wniosek wraz z dodatkową dokumentacją, a następnie poinformowała, że ze względu na brak kluczowych informacji dotyczących wpływu przedsięwzięcia na obszary Natura 2000, nie może wydać pozytywnej opinii na tym etapie. Następnie, na prośbę polskich władz zorganizowano spotkanie w dniu 8 marca 2016. (...) Komisja przedstawiła swoje zastrzeżenia do projektu i zaproponowała dalsze kroki w celu przezwyciężenia problemów".
     Komisja i polskie władze zgodziły się, że skoro na tym etapie projekt dotyczy tylko programu finansowego (zatwierdzenia środków z budżetu państwa na realizację projektu), może być przyjęty bez opinii Komisji. Władze będą następnie aktualizować wniosek.
     Główne elementy wniosku, które wciąż muszą zostać poprawione, to ocena wpływu projektu na obszar Natura 2000, wskazanie środków łagodzących i kompensujących inwestycję oraz jej monitoring.
     
     Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, zastrzeżenia Komisji Europejskiej dotyczące kwestii środowiskowych są na tyle istotne, że Urząd Morski w Gdyni zamierza rozpisać nowy przetarg na opracowanie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko. Nie wiadomo jednak, kiedy przetarg zostanie ogłoszony.
     
     Więcej w trojmiasto.wyborcza.pl
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Będziecie mieli przekop... tak samo jak wiadukt na lotniczą. Znów ta sama szopka... to powoli robi się nudne...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  (2016-06-23)
 • jaki wpływ na środowisko naturalne???przecież było naturalne wodne przejście przez mierzeje, a mierzeja była wyspą, tylko zasypano je niszcząc środowisko przez co mierzeja stała się sztucznym półwyspem!!!jeżeli zrobią przekop to wszystko wróci do pierwotnej natury, a i turystycznie region zyska, bo takie połączenie zalewu z morzem to atrakcja!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 1
  (2016-06-23)
 • No i Wilk zrobił " krecią " robotę, ale po to zeby prac nie rozpoczeto z uwagi na pustą kasę jaką zafundował PiS. A ponadto to jak wiadomo to jest kolejna zadyma PiSu aby przeciągąć temat do nowych wyborów i ogłupiać swój elektorat. .. chyba że przekopowi patronować będzie Lech Kaczyński. .. no to roboty w rok zakończa się. Tak szybko zrobiliby Holendrzy i zaprzyjaźniony Misza operator koparki w Kaliningradzie. .. tej czerpakowej jak w Bełchatowie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  Elbingerer(2016-06-23)
 • Powoływanie się na informacje z Gazety Wyborczej, to tak jak by czerpać wiedzę z komunistycznej Trybuny Ludu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 7
  oLOL(2016-06-23)
 • Wilk odwalił taki numer ze zgłoszeniem do prokuratury "wbrew" partii po pierwsze, żeby do przekopu nie doszło, a po drugie przede wszystkim po to, żeby jego Tereska miała dłużej fuchę. Nic do roboty a kasiora leci. A Wy płaćcie malutkie ludziki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  kapitanbomba(2016-06-23)
 • Koszt Przekopu to jedna trzecia kosztu obwodnicy Olsztyna. Szacunkowy ruch na obwodnicy Olsztyna, na którą ciągle nie ma pieniędzy, to przynajmniej miedzy 20 a 50 tys. pojazdów dziennie. Szacunkowy ruch jachtów w kanale wykopanym na Mierzei to jeden albo dwa jachty tygodniowo. Moim zdaniem najwyższa pora porządnie ukarać ludzi montujących od lat wałek pod kryptonimem Przekop. Pora zakończyć te badania i raporty oddziaływania które niczemu oprócz defraudacji kasy nie służą. Hero (Heronim Zabiełło)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 12
  (2016-06-23)
 • Przypominam: pływanie jachtem przez Cieśninę Bałtyjską jest niewiele trudniejsze niż jazda płatną autostradą. Wystarczy dokonać zgłoszenia i uiścić niewielką opłatę. W zeszłym roku żaden z jachtów cumujących w Gdańsku, Sopocie i Gdyni nie był skłonny przypłynąć do Elbląga przez śmierdzące bajoro pełne rybackich sieci. Woleli odwiedzać miejscowości na półwyspie Hel. Hej. Hero (Heronim Zabiełło)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2016-06-23)
 • O tak z komunistyczno-bolszewickiej GW dowiesz się "PRAWDY "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 6
  ewarety(2016-06-23)
 • Tylko po co komu obwodnica Olsztyna? Nikomu nie potrzebna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 0
  jezry(2016-06-23)
 • Kopcie albo won.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2016-06-23)
 • Ile razy będą robić to samo ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-06-23)
 • J***ć srolsztyn!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  frc(2016-06-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski