UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto przekopie Mierzeję Wiślaną? Jest kłopot

 
Elbląg, Kto przekopie Mierzeję Wiślaną? Jest kłopot
(fot. wizualizacja przekopu - materiały Urzędu Morskiego w Gdyni)

Sztandarowy projekt PiS-u - przekop Mierzei Wiślanej - praktycznie nie może zostać zrealizowany bez potentata robót podwodnych - firmy PRCiP z Gdańska. Jej właściciel jest jednym z największych dłużników skarbu państwa na Pomorzu. Niedawno akcje spółki zostały po raz kolejny zajęte przez komornika, co nie przeszkadza politykom PiS w lobbowaniu na rzecz firmy - informuje trojmiasto.wyborcza.pl.

Od kilkunastu lat skarb państwa nie dostał całej zapłaty za udziały w Przedsiębiorstwie Robót Czerpalnych i Podwodnych (PRCiP) w Gdańsku, które kupił biznesmen Ryszard Jaros. Biznesmenowi udaje się unikać kolejnych egzekucji komorniczymi. Jego dług wynosi 8,9 mln zł, a wraz z odsetkami zebrała się kwota kilkunastu milionów złotych.
     Wpływowi politycy PiS lobbują, by spółka nie musiała płacić, ponoć niesłusznie, naliczonego podatku VAT. PRCiP ma bowiem zostać głównym wykonawcą przekopu Mierzei Wiślanej.
(...)
     Na jednym z posiedzeń Dorota Arciszewska-Mielewczyk, przewodnicząca sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, mówiła, że „zależałoby nam na tym, żeby prace przy przekopie wykonywały polskie firmy”.
     Jeśli jednak PRCiP nie zapłacili zaległego VAT-u, to nie zostanie dopuszczony do przetargu publicznego. Przedstawiciele spółki podnoszą też, że naliczenie kilkumilionowego podatku zachwieje kondycją firmy. Jednocześnie, jak czytamy w sprawozdaniu spółki za rok 2015 r., dwuosobowy zarząd PRCiP, w którym zasiada Jaros, zarabia rocznie 4 mln zł.
     
     Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl.
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • - " Więcej : tojmiasto. wyborcza. pl " - To ja dziękuję i nie chcę już nic więcej. Mi wystarczy. Bo mądrej głowie dość po słowie - wyborcza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 16
  ck.(2017-03-11)
 • Dobra zmiana jak nic! Polacy nie martwcie się/ ten rząd przeminie jak każda choroba. Trzeba będzie tylko posprzątać cały ten bałagan, zostaną wycięte lasy, wybite bażanty, kolesie z klucza partyjnego na stanowiskach państwowych będą do usunięcia. Kaczyński i Duda trafią pod trybunał stanu i pójdą do więzienia za łamanie prawa i konstytucji oraz za skłócenie Polski z całą Europą na czym tylko może skorzystać Rosja. Nie martwcie się. PiS będzie z wszystkiego skrupulatnie rozliczony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  43 27
  prawda(2017-03-11)
 • @ck. - Co z tego, że artykuł z Wyborczej? Skoro piszą o faktach to nie zmienia rzeczy, że PiS działa według podwójnych standardów Kalego. Jak Kali ukraść krowę to dobrze jak Kalemu ukraść krowę to źle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 13
  (2017-03-11)
 • Ta inwestycja (przekop) uratuję tę firmę. Spłaci dług (trzeba prolongować termin) i jeszcze wyjdzie na duży +. Wszyscy będą zadowoleni. Trzeba pomagać polskim firmom. Za PO już by podpisali z niemiecką albo holenderską. Dlatego potrzebna była zmiana. Życzę powodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 36
  Polak potrafi(2017-03-11)
 • Ano właśnie, zapomniałem się spytać - Co piszą na ten temat w " Faktach " Bo nic tak przecież nie uwiarygadnia wiadomości, jak przedrukowywanie ich z innych mediów. Niekoniecznie najwyższych lotów. Nawet jeśli nie słyną z rzetelności i obiektywizmu. Ale zapewne artykuł z gazety " Wyborcza " wziął się z prawdziwej troski i obawy i został przedrukowany dla pocieszenia elblążan, tych szczerze zainteresowanych realizacją przekopu. I właśnie takie artykuły, napawać zapewne mają optymizmem i są niczym eliksir na wszelkie niepokojące wieści o których gazeta " Wyborcza " wie więcej i lepiej. Dodatkowo znana jest szczególnie z ogromnej przychylności, wszelkim zamierzeniom i projektom z pod szyldu PiS- u. I mocno trzyma za nich zaciśnięte kciuki, skoro nie może ich zacisnąć na szyi p. Kaczyńskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 12
  ck.(2017-03-11)
 • Szczujnia szecherta napisala paszkwila. I co, mamy się cieszyć z problemów polskiej firmy? To może niech niemcy zarobią na budowie przekopu? Albo lepiej niech wcale nie powstanie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 23
  rolii(2017-03-11)
 • Co takiego dobrego / oprócz 500+ z naszych podatków / tenże PiS zrobił dobrego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  29 13
  klik(2017-03-11)
 • Oj, jeszcze się inwestycja nie zaczęła a już skazana na niepowodzenie ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  pampi-ZAWADA(2017-03-11)
 • Przecież to jest pewne, że "pod stołami" dojdzie do niezłych układzików. Wykonawca robót dostanie odpowiednio większe pieniądze za przekop aby móc spłacić zadłużenie, i tyle. Każdy będzie zadowolony, tylko oczywiście nie zwykły szary obywatel z którego podatków kasa na takie rzeczy pójdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 4
  KKKKK1(2017-03-11)
 • oto fragment artykułu ". .. Od kilkunastu lat skarb państwa nie dostał całej zapłaty za udziały w Przedsiębiorstwie Robót Czerpalnych i Podwodnych (PRCiP) w Gdańsku, które kupił biznesmen Ryszard Jaros. Biznesmenowi udaje się unikać kolejnych egzekucji komorniczymi. .. ", skoro od kilkunastu lat zalega z płatnościami, a PiS jest u władzy nieco ponad rok, to wobec tego kto "olał tę sprawę"? Czy wyborcza i portel (który bezrefleksyjnie cytuje tego brukowca) mają już nas za skończonych gamoni, którzy nie potrafią liczyć lub mają zaniki pamięci jak nie przymierzając prokuratorzy od amber gold?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 3
  chin(2017-03-11)
 • to się inna firma znajdzie. LOL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  gazetawybiórcza(2017-03-11)
 • bezplatne leki dla seniorów, zniesienie obowiazku szkolnego sześciolatków, podatek bankowy, podniesienie minimalnej stawki godzinowej do 12 zl, tyle pamiętam tak na szybko. Nie jestem wielką fanką pisu wiele rzeczy mi się nie podoba np Misiewicze ale bądźmy sprawiedliwi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 16
  (2017-03-11)
Reklama