Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pani dyrektor nas nie lubi

"Jednym ze skutków prowadzonej przez elbląski Urząd Miejski akcji oszczędnościowej w miejskiej oświacie są zwolnienia pracowników" - donosi "Dziennik Elbląski".

"Zatrudnienie tracą na ogół ci, którzy w oświacie pracowali od wielu lat. Argumentem dla przeprowadzenia zwolnień są ich niskie kwalifikacje. Hanna Zielińska jest przedszkolanką od 20 lat. Nie ma wprawdzie wyższego wykształcenia, ale za doświadczenie i wiedzę cenią ją zarówno dzieci, jak i rodzice. - Kryteria zwolnień nie są dla mnie jasne - mówi Hanna Zielińska. - Myślę, że to efekt niechęci do mnie pani dyrektor.
     Pani Hanna napisała odwołanie do Sądu Pracy. Dyrekcja przedszkola twierdzi, że w zwolnieniu nauczycielki nie ma nic osobistego. - Jest to efekt samorządowej akcji oszczędnościowej w oświacie - twierdzi Izabela Nowaczyk, dyrektor Przedszkola nr 8.
     - Urzędowi miasta brakuje pieniędzy na finansowanie placówek, stąd wdrażany przez nas program oszczędnościowy, idące za nim zmiany organizacyjne w przedszkolach i zwolnienia - wyjaśnia Artur Zieliński, rzecznik prezydenta miasta".
     "W 30 elbląskich przedszkolach zatrudnionych jest 280 nauczycieli i 307 pracowników pełniących inne funkcje. Pracę od przyszłego roku straci 29 nauczycieli i 40 osób z pozostałej kadry tych placówek. Jedynie dwoje nauczycieli po zwolnieniu uzyska świadczenia emerytalne, 11 zaproponowano zatrudnienie w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, ale pod warunkiem, że uzupełnią wykształcenie. Osoby, które nie były nauczycielami, nie mają żadnych propozycji zatrudnienia".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Konto poczty elektronicznej