Czwartek 19-07-2018, imieniny Wincentego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanałowe atrakcje. Ach te widoki. Kanałowe atrakcje. Ach te widoki.

Pierwsza próba

"Odczytywanie danych z wykresów, obliczanie procentów oraz rozwiązywanie równań to tylko niektóre zadania, z jakimi musieli sobie poradzić tegoroczni maturzyści podczas wczorajszego próbnego egzaminu dojrzałości z matematyki" - czytamy w Głosie Elbląga.

"Dzisiaj natomiast uczniowie szkół średnich w całej Polsce zmagać się będą z testami sprawdzającymi znajomość języków obcych. Tegoroczni maturzyści z całej Polski musieli zmierzyć się z próbną maturą z matematyki. Nie był to jednak tradycyjny sprawdzian wiedzy z tego przedmiotu. Próba miała bowiem służyć jedynie sprawdzeniu procedur, jakie obowiązywać będą podczas nowego egzaminu dojrzałości, jaki po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w maju. (...)
     Dla większości uczniów zdających wczoraj próbny egzamin dojrzałości z matematyki rozwiązanie zadań nie stanowiło większego problemu. Zadania bowiem, jak się okazuje, nie należały do najtrudniejszych. Przyszli maturzyści musieli m.in. wykazać się umiejętnością odczytywania danych z wykresu słupkowego, obliczyć procenty czy rozwiązać niezbyt trudne równanie.
     - Egzamin okazał się łatwiejszy niż myślałem - twierdzi jeden z uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. - Udało mi się rozwiązać większość zadań, chociaż nigdy nie należałem do matematycznych prymusów. (...)
     Dzisiaj natomiast maturzyści będą mieli okazję sprawdzić stan swojej wiedzy z zakresu znajomości języków obcych. Egzamin zostanie podzielony na trzy części. Celem pierwszej będzie sprawdzenie rozumienia ze słuchu. Zdający bowiem będą rozwiązywać zadania dotyczące wysłuchanego tekstu. Druga dotyczyć będzie rozumienia tekstu czytanego, trzecia zaś sprawdzi sprawność czytania".
     Więcej o próbnych maturach w Głosie Elbląga.

przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI