Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urzędnicy zapłacą za swoje błędy

Sejm uchwalił ustawę o odpowiedzialności urzędniczej za rażące naruszenie prawa. Ustawa autorstwa PO zakłada, że do odpowiedzialności będą pociągani ci urzędnicy, którzy swoim działaniem lub zaniechaniem rażąco naruszą prawo powodując powstanie szkód dla obywateli lub przedsiębiorców.

Procedura będzie uruchamiana, gdy urzędnik doprowadzi do szkody, a skarb państwa zapłaci za nią odszkodowanie. Wówczas kierownik jednostki, w której taki urzędnik pracuje, będzie zgłaszał sprawę do prokuratury. Decyzję o tym, czy ktoś zostanie ukarany podejmować będzie sąd. Funkcjonariusze publiczni będą odpowiadać materialnie do kwoty nie większej niż dwunastokrotna suma ich miesięcznego wynagrodzenia.
     Za przyjęciem ustawy było 251 posłów, przeciw - 154. 36 wstrzymało się od głosu.
Źródło: Portal prawno - gospodarczy Infor.pl (samorzad.infor.pl)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • I co z tego że zapłacą jak ich ofiarami padną firmy dające zarobek dla kilkunastu - kilkuset osobom, oddające niemałe pieniądze do budżetu państwa i miast. Zniszczą na czyjeś zlecenie i będą mieli w nosie te parędziesiąt tysięcy. Zamiast pomagać by mieć z tego profity to urzędnicy i państwo kłody pod nogi wolą rzucać a swoim majątek państwowy rozdać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-21)
 • No to super, niedługo będzie pewnie dużo wakatów na stanowiska urzędnicze, bo pracujący na nich, bojąc się odpowiedzialności, która nawet dotychczas była niemała, będą odchodzić. .. Dopiero teraz będzie ciężko coś załatwić w urzędzie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kkkkk(2010-12-21)
 • A kto zapłaci za szkody wyrządzone przez Grzesia, który jest teraz preziem Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  seniorek(2010-12-21)
 • W ogóle urzędników jest za wiele -przykład nasz Wydział Promocji, pieniędzy na promocję nie ma, a tyle osób tam pracuje !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-21)
 • A kierownik to co ? Święta krowa ? Za coś szmaciarz kasę bierze i odpowiada za swoich podwładnych. Najpierw jego za łeb a później resztę darmozjadów odpowiedzialnych za błędy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  koncentrat(2010-12-21)
 • no to sie porobło, wszystko dla zamydlenia oczu. moze zróbmy tak że nie za płace ale za straty które przysprzył taki uczony i kompetentny urzednik. .. .. podpisujący sie "z upowaznienia"ahahhahhahh ale żarty ahahahahah. .to nie tylko druga irlandia ale i 33 japonia ahahahahhha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ja i bez krępacji(2010-12-21)
 • popieram po i wszystkich sympatyków. obyscie sie nie obudzili za pózno. co to znaczy mieć własne. .. .. prawie wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  to ten nikt(2010-12-21)
 • Procedury przeciągną się w nieskończoność. Urzędnicy będą bali się wydać jakiekolwiek decyzje bez dziesięciu tysięcy konsultacji i opinii. Należałoby zacząć od uproszczenia przepisów i procedur oraz likwidacji dużej części pozwoleń, zezwoleń i koncesji. Wtedy wszystko szło by jak należy i nikt nie psioczyłby na urzędników. Oni są tylko trybikami w biurokratycznej machinie. Fakt, że trafiają się tacy, co na stołku siedzieć nie powinni, ale większość z nich wykonuje po prostu swoją pracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gościu(2010-12-22)
 • Dlaczego tylko urzędnicy może sędziowie też powinni odpowiadać za błędne wyroki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BR(2010-12-22)
 • a kiedy wejdzie ustawa ze urzędnicy nie mogą mieć swoich firm i kombinować zlecenia !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-22)
 • Urzędasów za dużo, wszyscy co mogą odejśc na emeryturę bo mają już lata to jeszcze siedzą i pracują na pół etatu ale zajmują stanowiska na których mogą pracować młodsi ludzie. Połowę stanowisk można zmniejszyć i te elbląskie gwiazdy pognać na emeryturę i do muzeum jako eksponaty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-26)
 • Było głupotą elblążan głosować na tego Prezia. .. .mamy co większość chciała, pozbyliśmy się dziadka a dostaliśmy w spadku wnuczka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski