Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

1% podatku. 100% pożytku

Elbląg, 1% podatku. 100% pożytku

Z tym hasłem Fundacja Elbląg zachęca mieszkańców do pozostawienia swojego 1 procenta podatku w Elblągu, z przeznaczeniem dla konkretnych odbiorców i na konkretne działania. Szeroki wachlarz jednych i drugich można odnaleźć w codziennym funkcjonowaniu tej organizacji. – Dotychczasowym i przyszłym podatnikom za zaufanie w postaci 1 procenta podatku serdecznie dziękujemy – mówi zespół Fundacji.

Przekazanie jednego procenta to zaledwie kilkanaście sekund przy wpisywaniu nr KRS w „picie”. Dłużej zajmie decyzja na co przeznaczyć 1 procent  – na stypendia dla dzieciaków, a może na rozwijanie pasji elbląskich seniorów? Niezdecydowanych i tych, którzy chcą uzyskać więcej informacji, Fundacja zachęca do odwiedzin swojego biura przy ul. Związku Jaszczurczego 17 lub kontaktu telefonicznego – 55 236 98 88.
     
     Program pomoże wypełnić PIT
     Dzisiaj wypełnianie PIT-ów jest jeszcze prostsze dzięki elektronicznym formularzom. Program krok po kroku prowadzi przez kolejne jego etapy. Taki formularz dostępny jest na stronie Fundacji Elbląg. Korzystając z niego podatnik może mieć pewność, że w miejscu, gdzie należy wskazać organizację pożytku publicznego, której chce przekazać swój 1procent, numer Krajowego Rejestru Sądowego Fundacji (0000033301) będzie już automatycznie dodany. Po stronie podatnika pozostaje wskazanie celu szczegółowego swojego przekazu, np. Fundusz Stypendialny. W rezultacie 1% powędruje na stypendia dla zdolnych mieszkańców Elbląga. Ci podatnicy, którzy zdecydują się oddać 1procent na rzecz Fundacji, ale nie wpiszą w formularz żadnego celu, pieniądze przekażą na jej Fundusz Nieograniczony. O funduszach składowych Fundacji Elbląg można przeczytać na stronie www.fundacja.elblag.pl, w zakładce „O Fundacji”
     
     Na co przekazać 1procent?
     Każdy z podatników może przekazać 1proc. na działania najbliższe jego sercu. Fundacja Elbląg pomaga dzieciom i młodzieży, wspiera seniorów, promuje kulturę i filantropię. Udaje się to dzięki prowadzonym programom, funduszom wewnętrznym i dorocznie organizowanym wydarzeniom:
• Program Stypendialny „Szansa” – tym dobrze uczącym się, a będącym w trudnej sytuacji rodzinnej czy finansowej umożliwia zakup dodatkowych pomocy naukowych, zajęć pozaszkolnych, opłacenie internatu czy dojazdu szkoły
• Program Stypendialny „Słonik” umożliwia niepełnosprawnym uczniom i studentom zakup dodatkowych materiałów i gier dydaktycznych ułatwiających naukę, pozwala pokryć inne wydatki szkolne
• Fundusz Aktywności Seniorów – fundusz celowy, z którego w przyszłości Fundacja finansować będzie działania elbląskich seniorów pokazujące ich pasje i aktywność w mieście
• doroczny Konkurs Literacki promujący lokalne talenty pióra
• corocznie organizowany Konkursu o tytuł Filantropa Roku, pokazujący jak ważne jest bezinteresowne wspieranie organizacji pozarządowych przez lokalny biznes
• wewnętrzne fundusze celowe, które wspierają konkretne grupy i działania – do tej pory wspólnie z partnerami i przyjaciółmi Fundacja Elbląg utworzyła dziesięć funduszy wewnętrznych (jedenasty jest w tworzeniu), jak np. Fundusz Ryszarda Rynkowskiego wspierający młodych, uzdolnionych muzycznie elblążan.
     
     Bezpłatna pomoc biura Fundacji
– Jeżeli ktoś będzie miał problemy przy rozliczaniu, to zapraszamy do naszego biura. W zamian za przekazanie 1proc. podatku na działania Fundacji Elbląg pomożemy wypełnić formularz – informuje Teresa Zwierzyńska, księgowa Fundacji Elbląg. – Tę ofertę kierujemy w szczególności do osób starszych. Już niedługo wprowadzimy dyżury, podczas których będzie można przyjść do biura i uzyskać pomoc przy wypełnieniu PIT-ów.
Karolina Trojan, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini