Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

100 tys. zł dla Akademii

Program pomocy dzieciom z elbląskich rodzin zastępczych „Akademia Pana Kleksa” zwyciężył w konkursie „Warto być za!”. Na jego realizację przekazanych zostanie 100 tys. zł. - To wielka zasługa elblążan, którzy głosowali na „Akademię” za pomocą Internetu, sms-ów i kuponów drukowanych w prasie - mówi Jędrzej Rusiński, koordynator projektu.

Na ogłoszony w czerwcu przez Kompanię Piwowarską konkurs nadesłano 100 zgłoszeń w czterech kategoriach finansowych. Decyzją Zespołu Ekspertów i Rady Programowej w finale znalazło się 19 projektów, wśród nich „Akademia Pana Kleksa” - projekt stworzony przez Stowarzyszenie Jantar w Elblągu. O wynikach konkursu ostatecznie zdecydowało kilkadziesiąt tysięcy osób w drodze ogólnopolskiego głosowania za pośrednictwem Internetu, sms-ów oraz kuponów z prasy regionalnej.
     Wczoraj (14 grudnia) w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia grantów na realizację programów przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Symboliczne czeki opiewające na kwoty od 50 do 500 tys. (łącznie 1,5 mln zł) odebrali przedstawicie dziewięciu organizacji pozarządowych z całej Polski. W gronie zwycięzców znalazło się Stowarzyszenie Jantar i jego „Akademia”.
     - W naszym programie nie chodzi o rozdawnictwo pieniędzy, ale o inwestycje w dobre rozwiązania cieszące się poparciem społecznym. To dlatego nie przyznawaliśmy pieniędzy uznaniowo, ale we współpracy z wybitnymi ekspertami oraz w drodze publicznego głosowania - powiedział Paweł Kwiatkowski, dyrektor ds. korporacyjnych Kompanii Piwowarskiej.
     Elblążanie spisali się na medal. Kampania promocyjna pod hasłem „Elbląg jest za” odniosła skutek i „Akademia Pana Kleksa” otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł.
     - Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy głosowali na nasz program, a także tym, którzy go propagowali - mówi Jędrzej Rusiński, koordynator „Akademii”. - Realizację programu „Akademia Pana Kleksa” rozpoczniemy w styczniu.
     Zwycięski projekt rekomendują jego koordynatorzy Magdalena Czarnocka i Jędrzej Rusiński:
     „Nazwy zadań realizowanych w ramach Akademii odpowiadają terminom z bajki Brzechwy (Psi Raj, Prawe Oko Pana Kleksa), co czyni projekt zrozumiałym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy. Zdobycie materialnego wsparcia wymaga od beneficjentów dużego nakładu pracy: samodzielnego przygotowania przedstawienia albo młodzieżowej konferencji naukowej. Eliminujemy w ten sposób postawę roszczeniową, stawiamy na aktywność! Udział w lekcjach kleksografii wzmocni poczucie wartości dzieci, zaowocuje poprawą ocen szkolnych i z zachowania. Spotkania będą okazją do nauki informatyki, angielskiego oraz do skorzystania z pomocy korepetytorów. Dzieci będą również brały udział w wycieczkach edukacyjnych oraz psychologicznych warsztatach wyjazdowych. Akademia skutecznie uczy funkcjonowania w grupie, stwarza szansę na stanie się lokalnym liderem. Wiwat Akademia! Wiwat jej uczniowie!”.
     Z koordynatorem programu Jędrzejem Rusińskim rozmawiała Marta Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mapami
Obrazy na alupanelu
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost
Fototapety czarno białe Black&White