Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

11 lipca - Światowy Dzień Ludności

W 1989 r. Rada Zarządzająca Programu ONZ ds. Rozwoju wystąpiła z propozycją, aby 11 lipca obchodzono jako Światowy Dzień Ludności.

Ustanowiony w rocznicę obchodzonego w 1987 roku tzw. Dnia Pięciu Miliardów, Światowy Dzień Ludności ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ludnościowe w kontekście planów rozwoju oraz na potrzebę znalezienia odpowiednich środków zaradczych. Według danych działu ds. ludności światowa populacja w 2005 r. wynosiła 6,5 miliarda, z dynamiką wzrostu na poziomie 76 milionów rocznie. Według szacunków ONZ w 2050 r. nasz glob będzie zamieszkiwać od 7,7 do 10,6 miliardów ludzi, przy czym najtrafniejszą wydaje się być prognoza mówiąca o 9,1 miliardach. Ważną sprawą więc jest odpowiednie rozplanowanie zasobów pokarmowych oraz wodnych tak, aby nikomu nie zabrakło dostępu do podstawowych produktów potrzebnych do prawidłowego rozwoju i egzystencji organizmów.
     Każdy z nas może, choć w maleńkim stopniu, przyczynić się do ograniczenia biedy i głodu-przynajmniej w naszym kraju. Jest to możliwe dzięki akcji Fundacja „Bliźniemu Swemu”, która działa na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta .
     Fundacja „Bliźniemu Swemu” społecznymi siłami pozyskuje środki na działalność statutową Towarzystwa, krzewi idee pomocy bezdomnym i ubogim oraz prowadzi działania na rzecz zapobiegania bezdomności wśród dzieci i młodzieży. Organizacja pozyskuje sponsorów, organizuje koncerty charytatywne, prowadzi aukcje dzieł sztuki, funduje stypendia dla wychowanków domów dziecka. Wokół swoich działań Fundacja gromadzi ludzi dobrej woli, a wśród nich takie osobowości jak: Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki, Andrzej Zoll, Franciszek Starowieyski, Wojciech Kilar, Arcybiskup Józef Michalik, Arcybiskup Stanisław Dziwisz i wielu innych.
     Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, na rzecz którego działa Fundacja prowadzi obecnie 102 placówki, w tym także w Elblągu. Klikając każdorazowo w „chlebek” znajdujący się na stronie www.okruszek.org.pl sprawiamy, że sponsor wpłaca 5 gr na rzecz potrzebujących. Na pozór wydaje się to mało, ale gdy klikniemy 1 raz każdego dnia w miesiącu, to okaże się, że ofiarowaliśmy głodnym kilka bochenków chleba…

mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Domena .pl
Hosting WWW BIZNES