Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bieg Niepodległości Bieg Niepodległości

11 zaleceń Kodeksu

Obchody przypadającego dziś (7 kwietnia) Światowego Dnia Zdrowia będą koncentrować się na problemach zdrowotnych wynikających z rozwoju urbanistyki, a hasłem przewodnim jest „Człowiek i miasto”.

Postępująca urbanizacja wymaga rozwiązywania wielu problemów, takich jak zapewnienie dostępu do wody pitnej, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zwiększenie liczby wypadków komunikacyjnych oraz zdarzeń z użyciem przemocy, epidemie chorób, w tym chorób niezakaźnych i związanych z nimi czynników ryzyka – palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, nieprawidłowe odżywianie i brak aktywności fizycznej.
     Wzorem ubiegłego roku, zadania realizowane przez Pion Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu w ramach Światowego Dnia Zdrowia, skoncentrują się na propagowaniu Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Europejski Kodeks Walki z Rakiem jest zbiorem 11 zaleceń, których realizacja w życiu codziennym zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Siedem z nich dotyczy stylu życia (profilaktyka pierwotna), a pozostałe omawiają zakres programów zdrowia publicznego (profilaktyka wtórna). Zachęcamy do zapoznania się z „Europejskim kodeksem walki z rakiem”. Skróconą wersję można znaleźć na stronie internetowej psseelblag.ornet.pl (zakładka: Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna , Światowy Dzień Zdrowia). Całą publikację można znaleźć na stronie internetowej www.kodekswalkizrakiem.pl. Publikacja w formie papierowej jest dostępna w PSSE w Elblągu w Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej (tel. 55 232 74 31).
     Upowszechnienie zapisów Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem stanowi podstawę strategii Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów, będącego elementem Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Jak we wstępie publikacji podaje profesor Witold Zatoński, „…zdrowie Polaków zależy w znacznej mierze od tego, jak wiele osób przekonamy do zmiany stylu życia”.
     
Marek Jarosz, PPIS w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych