Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

11 zaleceń Kodeksu

Obchody przypadającego dziś (7 kwietnia) Światowego Dnia Zdrowia będą koncentrować się na problemach zdrowotnych wynikających z rozwoju urbanistyki, a hasłem przewodnim jest „Człowiek i miasto”.

Postępująca urbanizacja wymaga rozwiązywania wielu problemów, takich jak zapewnienie dostępu do wody pitnej, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zwiększenie liczby wypadków komunikacyjnych oraz zdarzeń z użyciem przemocy, epidemie chorób, w tym chorób niezakaźnych i związanych z nimi czynników ryzyka – palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, nieprawidłowe odżywianie i brak aktywności fizycznej.
     Wzorem ubiegłego roku, zadania realizowane przez Pion Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu w ramach Światowego Dnia Zdrowia, skoncentrują się na propagowaniu Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Europejski Kodeks Walki z Rakiem jest zbiorem 11 zaleceń, których realizacja w życiu codziennym zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Siedem z nich dotyczy stylu życia (profilaktyka pierwotna), a pozostałe omawiają zakres programów zdrowia publicznego (profilaktyka wtórna). Zachęcamy do zapoznania się z „Europejskim kodeksem walki z rakiem”. Skróconą wersję można znaleźć na stronie internetowej psseelblag.ornet.pl (zakładka: Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna , Światowy Dzień Zdrowia). Całą publikację można znaleźć na stronie internetowej www.kodekswalkizrakiem.pl. Publikacja w formie papierowej jest dostępna w PSSE w Elblągu w Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej (tel. 55 232 74 31).
     Upowszechnienie zapisów Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem stanowi podstawę strategii Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów, będącego elementem Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Jak we wstępie publikacji podaje profesor Witold Zatoński, „…zdrowie Polaków zależy w znacznej mierze od tego, jak wiele osób przekonamy do zmiany stylu życia”.
     
Marek Jarosz, PPIS w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski