Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

3. Miejska Wycieczka Rowerowa

 
Elbląg, 3. Miejska Wycieczka Rowerowa zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca, fot. puiotr
Rek

Celem trzeciej z tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie  zabytkowy dwór w miejscowości Dawidy położonej na Wysoczyźnie Elbląskiej. Start z Ronda Kaliningrad w niedzielę, 21 września o godz. 10.

Jedziemy tam na zaproszenie właściciela, który będzie też przewodnikiem po swojej posiadłości. Przygotuje też dla nas na miejscu ognisko z kiełbaskami. Trasa:
     ELBLĄG-Komorowo Żuławskie-Weklice-Aniołowo-Leszczyna-Marianka-Stegny-Dawidy-Sąpy-Borzynowo-Zalesie-Pomorska Wieś-ELBLĄG
     Zapowiada się najdłuższa w historii wycieczka, a jak dodamy do tego konieczność wspinaczki na Wysoczyznę Elbląską  to tym razem zapraszamy osoby z doświadczeniem wycieczkowym. Jechać będziemy w tempie dostosowanym do możliwości uczestników i nikt na trasie nie zostanie sam,  ale jednak do przejechania będzie dystans 46 km niełatwych tym razem kilometrów. 
     Trasa wycieczki będzie wiodła po różnej jakości  drogach asfaltowych i gruntowych.  Na wycieczkę rekomenduję wszystkie typy rowerów poza szosowymi. Podczas jazdy będzie czas na odpoczynki i robienie zdjęć oraz spokojne rozmowy.
 
     Ważne informacje:
     W wycieczkach mogą brać udział osoby pełnoletnie, które startują na własną odpowiedzialność lub niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów.
     Wycieczki nie są wyścigiem, także jedziemy powoli, w tempie dostosowanym do możliwości rowerzystów. Nikt nie zostanie sam na trasie.
     Każdy rowerzysta powinien zadbać we własnym zakresie o prawidłowy stan techniczny swojego roweru. Podczas wycieczki są tylko bardzo ograniczone możliwości naprawy.
     Podczas wyjazdów stosujemy się do zasad ruchu drogowego, gdyż nasza jazda odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym.
     Konieczne jest posiadanie przez uczestnika przynajmniej 1 szt. dętki właściwego rozmiaru do swojej opony, łatek, pompki oraz zestawu kluczy (tzw. niezbędnik).
     Zalecamy jazdę w kasku.
     Wycieczki odbywają się bez względu na pogodę. W związku z tym proszę pamiętać o właściwym ubiorze.
     W zależności od hojności sponsorów dla każdego uczestnika wycieczki są przewidziane drobne prezenty.
     Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki i szkody powstałe w czasie trwania imprezy.
     Uczestnik we własnym zakresie odpowiada za szkody wyrządzone przez siebie wobec innych uczestników wycieczki i osób trzecich.
     Podczas jazdy i w czasie postojów obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.
Marek Kamm Pełnomocnik Prezydenta Miasta Elbląg, Oficer Rowerowy ds. rozwoju komunikacji rowerowej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem