Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

35 lat i setki litrów krwi

35 lat temu, w ówczesnym Zamechu, powstał Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Przez lata zrzeszał setki pracowników. Rekordzista oddał aż 136 litrów krwi.

Międzyzakładowy Klub HDK PCK został założony 1 stycznia 1972 r. w Zamechu.
     W listopadzie 1998 r. otrzymał sztandar i imię dr Andrzeja Ferstena. Obecnie działa w Alstom Power i zrzesza 60 osób, w tym trzy kobiety.
     Przez 35 lat działalności prezesami Klubu byli: Kazimierz Gondek, Henryk Grzemiński, Czesław Dębski, Ludwik Strzembski, Ryszard Tomaszewski i aktualnie Adam Olszewski. Klubowiczów wielokrotnie w tym czasie odznaczano. Posiadają: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (4 osoby), Złoty Krzyż Zasługi (5 osób), Srebrny Krzyż Zasługi (6 osób), Brązowy Krzyż Zasługi (13 osób), Kryształowe Serca (4 osoby), Zasłużony dla Zdrowia Narodu (1 osoba). Rekordziści w oddawaniu krwi i osocza to: Kazimierz Tyburski - 136 litrów, Adam Olszewski - 94 litry, Ryszard Tomaszewski - 58 litrów.
     O działalności Międzyzakładowego Klubu HDK PCK mówi jego prezes, Adam Olszewski:
     - Dzięki dofinansowaniu Klubu przez nasze zakłady opiekuńcze - w tym roku jest ich pięć - funduszami socjalnymi i składkom własnym prowadzimy ożywioną działalność propagandową i rekreacyjną zarówno dla członków Klubu, jak i dla organizacji miejskiej PCK. Organizowaliśmy: Zloty PCK (w dawnym województwie elbląskim), Spartakiady Klubów, zawody wędkarskie, Wampiriadę, Majówki Klubowe oraz Dzień Dziecka. Corocznie najlepsi klubowicze otrzymują nagrody. Od wielu, wielu lat, Klub nasz był i jest wśród najlepszych Klubów, zarówno naszego byłego województwa, jak i aktualnego. Nasza działalność oparta jest na co najmniej 10-osobowej grupie prawdziwych zapaleńców i społeczników, a uwieczniana jest w Kronice Klubu prowadzonej od zawsze przez Romka Palkowskiego.
     O historii Klubu i o jego dzisiejszej kondycji Marta Hajkowicz rozmawiała z wiceprezesem Ryszardem Tomaszewskim:
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Czapka z nadrukiem
Naszywka GODŁO
Ręcznik z haftem