Środa 22-08-2018, imieniny Marii, Cezarego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

4 LATA TEMU WYBRALIŚMY: Witold Gintowt-Dziewałtowski

Elbląg, 4 LATA TEMU WYBRALIŚMY: Witold Gintowt-Dziewałtowski Witold Gintowt-Dziewałtowski

Witold Gintowt - Dziewałtowski, poseł SLD, podczas czteroletniej kadencji 32 występował w debatach plenarnych, zgłosił 46 interpelacji i 14 zapytań. Przyznaje, że praca parlamentarzysty jest męcząca, ale mimo to będzie kandydował we wrześniowych wyborach.

Podczas konferencji prasowej Witold Gintowt-Dziewałtowski opowiadał o swojej pracy w Sejmie:
     - Jestem członkiem dwóch komisji stałych - Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Polityki Przestrzennej, Budowlanej i Mieszkaniowej - powiedział poseł Dziewałtowski. - Byłem natomiast członkiem Komisji oraz Podkomisji Nadzwyczajnych. Występowałem aż 32 razy w debatach plenarnych, w tym 25 razy w imieniu klubu parlamentarnego, pięć razy jako sprawozdawca, trzy razy indywidualnie, trzy razy o innym charakterze, w sprawach doraźnych. Myślę, że nie marnowałem czasu podczas czteroletniej kadencji.
     Witold Gintowt-Dziwałtowski szczegółowo opowiedział o działalności poselskiej, która miała charakter indywidualny.
     - Jako poseł wybrany przez mieszkańców Ziemi Elbląskiej uznałem za zasadne reprezentować w parlamencie ich interesy - stwierdził poseł. - Składałem interpelacje do premiera, m.in. w sprawie stosowania kryteriów przydziału aparatów diagnostyki medycznej na przykładzie Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Sprawa dotyczyła przewiezienia do Olsztyna rezonansu magnetycznego, który był przeznaczony dla elbląskiej placówki. Interweniowałem również w sprawie redukcji etatów w Komendzie Rejonowej i Wojewódzkiej Policji w Elblągu po utworzeniu województwa warmińsko - mazurskiego.
     Poseł Dziewałtowski wspomina o interpelacji, która dotyczyła nieodpłatnego przekazywania majątku skarbu państwa dla NSZZ "Solidarność" w Elblągu.
     - Tym sposobem "Solidarność" jest największym posiadaczem nieruchomości w mieście i specjalnie nie wie, co z nimi zrobić - skwitował poseł.
     Witold Gintowt - Dziewałtowski ma na swoim koncie wiele innych wystąpień parlamentarnych o charakterze mniej lub bardziej lokalnym.
     Jak sam podkreśla, nie uważa się za polityka, tylko za samorządowca. Wielokrotnie korzystał w pracy parlamentarnej ze swoich doświadczeń z okresu, gdy był prezydentem Elbląga.
     Jest zmęczony pracą polityczną, ale we wrześniowych wyborach będzie kandydował.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "(..) Jak sam podkreśla, nie uważa się za polityka, tylko za samorządowca. (...)". Może i lepiej, panie pośle, żeby skoncentrował się Pan na pracy samorządowej - jakoś, jako Pana były wyborca, nie bardzo odczułem to, że jest Pan posłem. Składał Pan interpelację dotyczącą rezonansu - i jaki był jej wynik? "Solidarność" jest największym posiadaczem nieruchomości w Elblągu? Nie sądzę - znam osobiście kilku prywatnych przedsiębiorców, którzy mają na pewno dużo więcej. Zapamiętam Pana na pewno jako człowieka, który dążył do utzrymania Elbląga w woj. warmińsko-mazurskim i jako tego, który... nic nie wniósł nowego dla nas jako poseł. Wstyd przyznać, ale więcej chyba robił pan Walendziak - a jeśli nie robi, to przynajmniej stwarza więcej wokół tego szumu. Obawiam się, panie pośle, że w tym roku samo nazwisko nie wystarczy... Pozdrawiam,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mulder(2001-09-05)
 • uwaza sie za samorządowca - pomylily sie gosciowi wybory (i nie tylko), szkoda gadac - miernosc(ale wiernosc) i nijakosc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  xyzet(2001-09-05)
 • uważam,że ,,dokonania" są mizerne ,pamiętamy wszyscy kto ,,załatwił" nam województwo ,,szuwarowo-bagienne".Marnie oceniam Pana szanse,bo wygra z Panem nawet z 7-ego miejsca pana kolega A.Kempiński
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblążanin(2001-09-05)
 • Zapomniał Pan wspomnieć o poparciu przez Pana i Pana partyjnych kolegów wniosku o zabranie Żuławom pieniędzy i przekazanie ich dla regionu kolegi Milera . A nawiasem bardzo Pana boli to że się "Solidarność" Pana nie boi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ENDI(2001-09-05)
 • ja będę głosował na SLD, ale na młodego kandydata!pierniki dosyć na....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2001-09-05)
 • dziwnie pan patrzy panie pośle na swoich wyborców...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeden z wielu(2001-09-05)
 • A co ty tam Witold GT masz w klapie? Naród stracił zaufanie do tych ze znaczkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Oko Opatrzności(2001-09-05)
 • ...wyglada na to ze posel sie zajmowal mniej wiecej duperelami...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-09-05)
 • W.G-DZ.czas odejść,dajcie swoje poparcie młodym,taki Moroz dzielnie nadstawia za was głowę.mój głos dla młodego - 13.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  realista(2001-09-05)
 • Oderwicjie się trochę od dyskusji i wejdźcie na I-szą wyborczą grę.Miałem duży udział w jej powstaniu...zapraszam wszystkich.Kliknij na mój podpis..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  13. Sławomir Moroz(2001-09-05)
 • ps. miałem nadzieję,że przejście zadziała.adres gry: gra.sld-up.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  13. Sławomir Moroz(2001-09-05)
 • Mroz...zygac mi sie chce od twoich dobrych rad
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-09-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO
Naszywki