Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Listopadowe maliny Listopadowe maliny

5 pomysłów na lokalną aktywność

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza do udziału w projekcie pod takim właśnie tytułem.

W zapomnienie odchodzą czasy, w których wieś kojarzyła się z zastojem i nudą. Teraz to właśnie tam miłośnicy przyrody znajdują ukojenie, pasjonaci sztuki odkrywają urodę rodzimej twórczości, a ludzie bawią się wyśmienicie na plenerowych festynach z wiejskim jadłem i klimatem. Aktywna wieś jest obecnie symbolem postępujących zmian, rozwoju i przekraczania barier. Miejscem działania małych społeczności, kiełkowania pomysłów na rozwój oraz budowania społeczeństwa obywatelskiego - pisze Anna Łebek z EWSIP.
     Realizowany od początku lipca projekt „5 pomysłów na lokalną aktywność” zakłada przede wszystkim wsparcie w rozwoju obszarów wiejskich oraz zwiększenie aktywności społecznej ich mieszkańców. Projekt oparty został na trzech kluczowych obszarach: Praktyka, Promocja, Szkolenia, którymi obejmie dziesięć społeczności lokalnych bądź organizacji czy instytucji działających na obszarach wiejskich.
     W ramach zaplanowanych działań społeczności uczestniczące w projekcie mogą liczyć na wsparcie i systematyczną współpracę animatora bądź doradcy czy też uczestnictwo w jednodniowych wizytach studyjnych. Realizatorzy zaplanowali również cykl jedno- i dwudniowych szkoleń, m.in. z zakresu tworzenia projektów i strategii rozwoju wsi, budowania partnerstw, zarządzania organizacją czy współpracy z mediami. W planach są również zajęcia praktyczne z rękodzielnictwa czy metod pracy ze społecznością lokalną. A na koniec każda z miejscowości będzie miała możliwość realizacji własnego pomysłu na lokalną inicjatywę ożywiającą i integrującą społeczność, np. festynu dla mieszkańców czy dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży.
     Projekt realizowany będzie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego ze szczególnym uwzględnieniem powiatów: elbląskiego, braniewskiego, lidzbarskiego, ostródzkiego oraz iławskiego. Wszystkie zainteresowane organizacje, instytucje i społeczności lokalne z terenów wiejskich organizatorzy zachęcają do włączenia się w działania. Wyboru ostatecznej grupy dokonają, oceniając zgłaszane pomysły na aktywność i rozwój, dotychczasowe osiągnięcia i chęci do działania.
     Czeka już tylko pięć wolnych miejsc. Zgłoszenia w formie wypełnionej ankiety dostępnej na stronie www.eswip.elblag.pl należy przesłać do 30 lipca na adres e-mail: anial@eswip.elblag.pl , faxem pod numer 055 236 27 16 lub dostarczyć do biura Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, ul. Związku Jaszczurczego 17.
     Projekt „5 pomysłów na lokalną aktywność” realizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
     
     Mówi koordynatorka projektu Anna Łebek:
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Czapka z nadrukiem
Naszywki