Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

60 lat PTTK

W sobotnie przedpołudnie w kamieniczkach staromiejskich odbyły się uroczystości z okazji 60-lecia elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego.

- 25 czerwca 1947 roku w Sali Starostwa Powiatowego przy Alei Grunwaldzkiej z woli 21 członków założycieli powstało w Elblągu Polskie Towarzystwo Krajoznawcze, protoplasta dzisiejszego oddziału PTTK - wspomina Marian Tomaszewski, obecny prezes oddziału. - Dzisiaj elbląskie PTTK liczy 350 członków, dysponuje kadrą przewodników, a plany na przyszłość są bardzo ambitne. Będziemy się koncentrowali przede wszystkim w kierunku rozwoju turystyki i krajoznawstwa - dodaje prezes.
     Przed obchodami jubileuszowymi członkowie elbląskiego oddziału uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Turystyki w Rynie. W czasie tego spotkania Danuta Hoppa, Jolanta Kałabun, Piotr Adamiak, Andrzej Kotliński, Krzysztof Żynda, Andrzej Piziak i Władysław Falkowski zostali uhonorowani odznakami „Zasłużony Działacz Turystyki” nadanymi przez Ministerstwo Gospodarki.
     Nie brakowało dowodów uznania za pracę na rzecz turystyki także w czasie sobotniej uroczystości. Decyzją Ministra Edukacji, „Medalami Komisji Edukacji Narodowej” uhonorowano Krzysztofa Miecznikowskiego z Pasłęka oraz elblążan Leona Jasińskiego i Mariana Tomaszewskiego. Wręczono także złote i srebrne „Honorowe Odznaki PTTK”. Specjalne wyróżnienia medalami honorowymi „Za współpracę PTTK” otrzymały Muzeum Archeologiczno-Historyczne z Elbląga, Urząd Miasta i Gminy z Tolkmicka, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Kamienicy Elbląskiej oraz Urząd Gminy i Gimnazjum im. Powstańców Listopadowych z Gronowa Elbląskiego.
     Po części oficjalnej uczestnicy spotkania udali się na turystyczne spotkanie przy ognisku w Bażantarni. Były atrakcje kulinarne i występy zespołu z Aniołowa. Nie zabrakło też piosenki turystycznej i żeglarskich szant.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW BIZNES