Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

8. Integracyjny Rajd Rowerowy

Elbląg, 8. Integracyjny Rajd Rowerowy

Elbląskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie ich Rodzinom i Opiekunom „ Pro-Familia” zaprasza 27 czerwca (czwartek) do wzięcia udziału w 8. Integracyjnym Rajdzie Rowerowym. Rajd rozpocznie się o godz. 11. Zbiórka w Parku Traugutta przy Pomniku Papieskim.

Rajd zakończy się w Parku Leśnym Bażantarnia przy wiacie „Margitka”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 55 235 11 23 lub w siedzibie stowarzyszenia Elbląg ul. Winna 9 (ŚDS).
***
     Elbląskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie ich Rodzinom i Opiekunom „ Pro – Familia” od maja do września 2013 prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną, której celem jest przybliżenie problematyki związanej z funkcjonowaniem psychospołecznym osób chorujących psychicznie, podniesienie jakości ich życia, zmiana postrzegania osób po kryzysach psychicznych oraz szeroko rozumiana edukacja społeczeństwa na temat problematyki zdrowia psychicznego.Jest to kontynuacja akcji prowadzonej przez stowarzyszenie od 2011 r.
     Zaplanowano wiele wspólnych spotkań edukacyjnych, integracyjnych ze środowiskiem lokalnym Elbląga. Odbiorcami w kampanii są osoby mające problemy ze zdrowiem psychicznym ich rodziny i opiekunowie, uczniowie elbląskich szkół, wolontariusze, pracodawcy, osoby zainteresowane.
     Partnerem w realizacji Kampanii są media lokalne oraz placówki działające na rzecz osób chorych psychicznie. Od maja zorganizowano wiele spotkań edukacyjno-informacyjnych, których odbiorcami byli uczniowie elbląskich szkół.
     Raz w miesiącu organizowane są Drzwi Otwarte w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Winnej 9 w Elblągu, podczas których prezentowane są metody pracy z osobami mającymi problemy psychiczne oraz warsztaty ateterapeutyczne i psychoedukacyjne.
     Ideą Kampanii jest hasło: „ Pomimo niepełnosprawności jestem pełnowartościowym człowiekiem”. Główny cel to przełamanie stereotypowego obrazu o osobach niepełnosprawnych psychicznie.
     We wrześniu kampanię zakończy festyn integracyjny, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, jest to zawsze okazja do integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, to czas do wspólnej zabawy i pokazania, że osoby niepełnosprawne chcą być zauważone, mają takie same potrzeby jak wszyscy.
Ludwika Załuska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble łazienkowe 5
Szafka RTV pod telewizor Leo 152 cm wysoki połysk
AMK Szkło ozdobne 2
Fronty mdf frezowane kolor mat