Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja integracja zakończona

 
Elbląg, Akcja integracja zakończona
Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA w Światowidzie (fot. nadesłana)
Rek

Dynamika, dużo różnorodnych działań, ciekawe spektakle, koncerty, dużo fajnej publiczności – tak 8. MSA podsumowuje organizatorka Spotkań Teresa Miłoszewska. - Oprócz uczestników są z nami także osoby sprawne i mieszkańcy naszego miasta i regionu i to jest dla nas najważniejsze. Bo to jest sens tej imprezy – integracja i pokazanie szerszej publiczności efektów pracy terapeutów z osobami z niepełnosprawnościami.

Kończą się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, jakie po raz ósmy zorganizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art" . W tegorocznym programie imprezy znalazły się m.in. koncerty Szymona Wydry i zespołu Jafia Namuel.
     - Bardzo się cieszę, że zaproszeni artyści otworzyli się na publiczność sprawiając, że współtworzyła z nimi te koncerty – mówi Teresa Miłoszewska. – Pozytywnie zaskoczył mnie Szymon Wydra, który bardzo otworzył się na słuchaczy, wchodził z nimi w interakcję, a po koncercie poświęcił im mnóstwo czasu podpisując autografy i fotografując się z uczestnikami.
     Istotnym punktem programu są warsztaty. Jak podkreśla organizatorka poświęcono im dużo miejsca, ponieważ ważnym jest, by opiekunowie i terapeuci wyjeżdżali z Elbląga z pakietem nowych technik, nowych pomysłów na pracę z osobami z niepełnosprawnościami.
     - CSE jest w regionie wiodącą placówką jeśli chodzi o arteterapię, zwłaszcza w zakresie technik plastycznych. Mamy świetnych specjalistów, mamy wypracowane metody i tym możemy się dzielić na arenie międzynarodowej – dodaje organizatorka. – Znaczący jest też warsztat prowadzony przez grupę szwedzką łączący terapeutów i uczestników.
     Można już mówić o owocach 8. MSA – to zaproszenia grup teatralnych do udziału w innych festiwalach czy nowe przyjaźnie między terapeutami i uczestnikami.
     - Już dziś wiem, że będę kontynuowała współpracę z zespołem „Lviv Ladies" z Lwowa – mówi Teresa Miłoszewska.
     Tym, co zostanie po tegorocznych Spotkaniach oprócz wrażeń, nowych doświadczeń i kontaktów, są także wystawy. Do 14 grudnia na II piętrze CSE oglądać można niezwykłe fotografie autorstwa Krzysztofa Gołucha prezentowane pod tytułem „Przełamując stereotypy", które pięknie wpisują się w ideę wydarzenia. To wystawa wielokrotnie nagradzana, która prezentowana była w całym kraju, jak i poza jego granicami. Można także podziwiać prace nadesłane na konkurs „Kompozycje" oraz poplenerową wystawę z pleneru „Impresje", której towarzyszy publikacja.
     Tegoroczna edycja Spotkań porównywana była z wiodącymi festiwalami w kraju, jak Międzynarodowe Biennale „Terapia i Teatr" w Łodzi. Wyjątkowa aura elbląskich spotkań i wzajemna życzliwość – okazywana zarówno przez widownię, jak i wolontariuszy wspomagających organizatorów – sprawiły, że już dziś pytano o kolejną edycję MSA.
     
     Głównym Partnerem imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem MSA jest FLSmidth MAAG Gear.
     Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasto Elbląg.

     

     Patronem medialnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki
Polar z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA