UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja Miś „Nie bij mnie - kochaj mnie!” w Elblągu już niebawem

 
Elbląg, Akcja Miś „Nie bij mnie - kochaj mnie!” w Elblągu już niebawem
fot. nadesłana

Główny cel działania to zwrócenie uwagi na problem agresji skierowanej do dzieci i tragedii z tym związanych. Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej.

My chcemy stanowczo zaprotestować przeciwko takim zachowaniom! Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu we współpracy z placówkami z Elbląga i Morąga rusza 20 listopada 2018 roku! Tego właśnie dnia będzie można spotkać wolontariuszy na terenie Elbląga, którzy przemaszerują ze swoich szkół, przedszkoli, pozostawiając misie w strategicznych miejscach miasta. Będą to misie szczególne, bo z opatrunkami, zabandażowanymi łapkami i kolorowymi karteczkami z hasłem akcji: „Nie bij mnie - kochaj mnie!”. W akcje włączyło się już ponad 20 placówek : Szkoła Podstawowa Montessori Elbląg, Przedszkole Montessori Muchomor w Elblągu, Gimnazjum nr 6 przy CKZiU, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 18, Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych, Zespół Szkół Gospodarczych, Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 23, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Przedszkole nr 24, Przedszkole nr 3, Zespół Szkół Mechanicznych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, Przedszkole nr 31, Szkoła Podstawowa nr 9, Zespół Szkół Technicznych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu, Szkoła Podstawowa nr 25, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, IV Liceum Ogólnokształcących, Szkoła Podstawowa nr 9.
     Chcemy, aby ta akcja spowodowała większe zainteresowanie najbliższym otoczeniem, bo może właśnie ktoś obok nas potrzebuje pomocy. Misie z napisem „Nie bij mnie- kochaj mnie” będą czekały na nowych właścicieli… napotkane na swojej drodze będzie można przygarnąć.
     Akcję Miś „Nie bij mnie- kochaj mnie!” zainicjowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2013 roku. Na przystankach, na ulicach, w parkach czekały pluszaki, niezwykłe…– każdy z nich miał swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi przechodniów. Organizatorzy chcieli sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają, co pluszowy miś ma im do przekazania… I tak właśnie to My zatrzymując Was, chcemy Was skłonić do refleksji…
     A ruszamy 20 listopada, ponieważ to właśnie tego dnia przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem i współtwórcą! Dokument do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. Miejmy nadzieję, że uświadomi to dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać.
Laura Mickiewicz, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama