Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aktywni seniorzy

Niebawem Klub Seniora działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka” będzie funkcjonował w dwóch grupach. Powodem jest gwałtowny ostatnio wzrost liczby osób zgłaszających akces do spółdzielczego klubu.

- Udało nam się przełamać stereotyp, że ludzie starsi są już na marginesie - mówi Helena Hałuj, przewodnicząca klubu. - Przy wsparciu kierownictwa spółdzielni klub udziela różnorodnej, bezpłatnej pomocy. Nasi członkowie korzystają z porad radcy prawnego, otrzymują wsparcie i rady w sytuacjach depresyjnych, zabrania renty, braku środków do życia. Klub prowadzi bank żywności, z którego korzysta 1200 osób, podopiecznych MOPS. Funkcjonują grupy samopomocowe złożone z członków klubu. My wiemy, kto przebywa w szpitalu, komu niezbędna jest pomoc w domu, bo jest samotny. Tworzymy wielką rodzinę, grupę przyjaciół, a wiele osób z naszego klubu to założyciele i pierwsi lokatorzy „Sielanki”. Chciałabym do końca swojej działalności mieć takich opiekunów, a właściwie przyjaciół.
     Klub nie zamyka się tylko na osoby starsze. Współpracuje z młodzieżą, a szczególną troską otacza byłych wychowanków Domów Dziecka, którym nie ułożyło się życie. Działalność spółdzielczego środowiska seniorów SM „Sielanka” może być przykładem dla innych organizacji społecznych w mieście.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA