UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aktywni – wolni od uzależnień

 
Elbląg, Aktywni – wolni od uzależnień
fot. nadesłane

15 czerwca o godz. 12 w Gimnazjum nr 7 w Elblągu odbędzie się uroczyste podsumowanie działań związanych z projektem finansowanym przez Departament Społeczny Urzędu Miasta Elbląga.

W trakcie spotkania zaprezentujemy wyroby sztuki użytkowej wykonane przez uczestników zajęć „Pracowni artystycznej”, wystawę zdjęć z zajęć sekcji wspinaczkowej oraz z wyjazdu uczestników projektu na skalną wspinaczkę w okolice Jeleniej Góry.
     W tym dniu uczniowie, którzy wykazali się największym zaangażowaniem w działania związane z projektem „Aktywni – wolni od uzależnień” otrzymają nagrody.
     W programie przewidujemy również wypuszczenie 200 czerwonych balonów jako symbolu protestu przeciw przemocy oraz poczęstunek dla zaproszonych gości.
     Nasze działania rozpoczęliśmy już w roku 2011, natomiast projekt realizowany jest od stycznia 2012. Był to czas odkrywania talentów, wzmacniania mocnych stron, zdobywania nowych umiejętności przez uczniów. Jednym z celów programu było wzmacnianie konstruktywnych cech osobowości oraz budowanie poczucia własnej wartości. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży naszego gimnazjum, która w sposób wartościowy spędzała swój wolny czas. W czasach, kiedy bierność, pasywność, niechęć do jakiejkolwiek aktywności jest coraz częstszym problemem wśród młodzieży, mogliśmy obserwować w naszej szkole wzrost optymizmu młodzieży biorącej udział w zajęciach, większą chęć działania i poczucia własnej wartości. Młodzież wyrabiała w sobie motywację do podejmowania wysiłku, poszukiwania własnych, mocnych stron. Zajęcia pozwalały nabyć umiejętności radzenia sobie ze stresem, skutecznego obniżania napięć emocjonalnych i regulowania własnych emocji.
     Chcielibyśmy tym spotkaniem podkreślić wielką potrzebę organizacji takich zajęć w naszej szkole, gdzie uczniowie biorąc udział w projekcie „Aktywni – wolni od uzależnień” odnaleźli swoje miejsce i zmienili swój styl życia.
Anna Arlik, psycholog Gimnazjum nr 7
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama