Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Park Traugutta Park Traugutta

Aktywnie z niepełnosprawnością – projekty wolontariackie

 
Elbląg, Aktywnie z niepełnosprawnością – projekty wolontariackie fot. nadesłana
Rek

Nauczyciele SOSW Nr 1 w Elblągu prowadzący zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z dziećmi niepełnosprawnymi w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprzaka po raz kolejny wzięli udział w tworzeniu projektów wolontariackich. Powstały dwa projekty wolontariackie, na które pozyskano 13 tys. zł.

Pierwszy z projektów „ Z niepełnosprawnością na sportowo” realizowany będzie w weekendy w maju i czerwcu. Poprzez działania sportowe w ramach tego projektu chcemy wpłynąć na poprawę stanu funkcjonalnego niepełnosprawnych uczniów SOSW nr 1 w Elblągu , dążyć do poprawy funkcjonowania i sprawności fizycznej dzieci oraz aktywizować społecznie poprzez zabawę, konkurencje sportowe.
     W trakcie realizacji projektu będą prowadzone zajęcia na basenach , zabawy i gry sportowe w hali tenisowej, zajęcia z integracji sensorycznej w sali SI w SOSW Nr 1. Oprócz typowych zajęć sportowych dzieci będą brały udział w zajęciach hipoterapii oraz w zajęciach plastycznych usprawniających motorykę małą.
     Projekt „Wakacje na wesoło-część II” ma na celu umożliwienie wychowankom DPS spędzenia wakacji w sposób aktywny i radosny, poznanie przez nich najbliższej okolicy.
     Wszystkie zajęcia będą odbywały się w formie wycieczek i warsztatów: warsztaty fotograficzne we Fromborku i Pasłęku, warsztaty kreatywne- teatralne, muzyczne, plastyczne, festyn połączony z wernisażem zdjęć, prac plastycznych dzieci, wystawieniem bajki przygotowanej podczas warsztatów teatralnych.
     W realizację projektów zaangażowani będą jako wolontariusze pracownicy firmy Siemens, członkowie ich rodzin, członkowie Towarzystwa Tenisowego Score i Fundacji Psy Dzieciom oraz nauczyciele SOSW Nr 1.

Ewa Skorek, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 9
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 12
AMK Meble Szafka pod RTV 2